menu
Generální partnerGenerální partner

Designblok
Prague International Design Festival

Vystavující jsou na Designbloku rozděleni do několika kategorií (Forma účasti) podle svého zaměření a umístění:

Vystavující se může přihlásit do prostor:

Superstudio – prostor pro expozice firem, obchodů a výrobců

Openstudio – prostor pro expozice designérů, škol, studií

Exteriér (výstavní prostor umístěný v nezastřešené části Designbloku) – prostor pro expozice firem, obchodů a výrobců, ale i designérů, škol, studií.

Město / vlastní prostory – Galerie, pop-up shopy, obchody a showroomy, či jakýkoliv jiný prostor, který si pro svou prezentaci daný subjekt vybere a který je jím produkován a užíván na základě příslušného samostatného právního titulu.

Do následujících prostor se lze přihlásit až po domluvě s příslušným manažerem:

Art House, kontaktní osoba Alžběta Gabrielová (+420 728 952 123; alzbeta.gabrielova@profilmedia.cz)

Designerie, kontaktní osoba Jan Makalouš (+420 736 515 360; jan.makalous@profilmedia.cz)

Módní přehlídky, kontaktní osoba Alžběta Gabrielová (+420 728 952 123; alzbeta.gabrielova@profilmedia.cz)

 

Přihlášky na Designblok 2020 lze zasílat od března 2020 do 31. května 2020

Přihláška

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Superstudio – prostor pro expozice firem, obchodů a výrobců

Superstudio Designbloku představuje novinky českých a světových výrobců, prezentujících produkty vzniklé ze spolupráce se špičkovými designéry. Zastoupeny jsou zde všechny oblasti designu, především však nábytek, svítidla a bytové doplňky. V Superstudiu se prezentuje vždy více než 70 vybraných subjektů. 

Součástí Superstudia je i přednášková platforma Hospodářské noviny Stage, kde se každý den konají přednášky, workshopy a prezentace firem. 

Pokud máte zájem o účast v Superstudiu Designbloku, přihlaste se do výběrového řízení. Superstudio má na starosti Jan Makalouš (+420 736 515 360; jan.makalous@profilmedia.cz).

 

Openstudio – prostor pro expozice designérů, škol, studií

Openstudio Designbloku, kreativní laboratoř současného designu, je určeno pro výstavy designérů, studií, školních ateliérů a studentů. Primárně se jedná o výstavy prototypů a malosériové výroby bez komerčního výrobce. V Openstudiu se prezentuje zhruba dvě stě českých a zahraničních tvůrců, jedná se zejména o produktové designéry, módní návrháře, designéry šperku, grafické designéry a ilustrátory.

 Součástí Openstudia je i výstava Designblok Diploma Selection, výběrová přehlídka nejlepších evropských diplomových prací. Prostor zde má i další podpůrný program Designbloku – Erste Premiere Talent Display vystavující české studenty v kurátorské selekci. 

             Vystavující má možnost své produkty nabízet k prodeji.

V Openstudiu se nachází i přednášková platforma Reflex Stage, kde se každý den konají přednášky, workshopy a prezentace designérů. 

Jste designér, studio nebo škola a chcete se představit v Openstudiu? Jste absolventem umělecké školy a chcete se přihlásit do mezinárodní soutěže Diploma Selection v kategorii produktový či módní design? Přihlaste se do výběrového řízení. Openstudio má na starosti Alžběta Gabrielová (+420 728 952 123; alzbeta.gabrielova@profilmedia.cz).

 

Exteriér – prostor pro expozice firem, obchodů a výrobců, ale i designérů, škol, studií

             Exteriér Designbloku slučuje expozice Superstudia a Openstudia.

Prostor přiděluje Pořadatel po domluvě s Přihlašovatelem. Umožňuje prezentace Vystavujících, kteří svým zaměřením patří do Superstudia a Openstudia. S ohledem na velikost expozice, zaměření, či bezpečnost může být však vhodnější, aby byla expozice umístěna mimo zastřešenou výstavní část Designbloku.

Pokud máte zájem o účast v Exteriéru, ještě než se přihlásíte do výběrového řízení, kontaktujte manažera Jan Makalouš (+420 736 515 360; jan.makalous@profilmedia.cz), který má Exteriér na starosti.

Město / vlastní prostory (prostory jsou umístěny mimo areál kláštera sv. Gabriela) – Galerie, pop-up shopy, obchody a showroomy, či jakýkoliv jiný prostor, který si pro svou prezentaci daný subjekt vybere a který je jím produkován a užíván na základě příslušného samostatného právního titulu

Designbloku se tradičně účastní desítky galerií, výstavních prostor a showroomů po celé Praze, které připravují pro návštěvníky po dobu Designbloku program a speciální akce. Výstavy ve svém vlastním prostoru nabízejí módní značky, pop-up shopy, šperkaři, showroomy, ale také pražské umělecké školy, které vystavují ve svém prostoru práce absolventů a studentů. Účastní se i muzea, která design vystavují a sbírají. Všechny účastníky najdete na Mapě (odkaz).

Pokud se chcete zúčastnit ve výstavním prostoru ve městě, přihlaste se do výběrového řízení. Kontaktní osobou je Jan Makalouš (+420 736 515 360; jan.makalous@profilmedia.cz).

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Rozumím