menu
Generální partnerGenerální partner

Designblok
Největší výstava designu v Praze
6. – 10. 10. 2021

Vítězná kolekce Hany Zárubové zakončila Designblok

Taneční performance v režii Jany Burkiewiczové, která do kostela sv. Šimona a Judy přinesla  údiv zázračna i krev soubojů, otevřela závěrečné Premier Gala Designbloku, na kterém byly mimo jiné vyhlášeny ceny za nejlepší domácí a zahraniční kolekci na Designbloku 2012. Stali se jimi slovenský designér Miroslav Sabo,  kterého můžete od tohoto týdne nalézt již v Antverpách ve službách značky RAF Simons, a Hana Zárubová, jejíž přehlídka oceněné kolekce Pantono večer uzavřela. 

 
„Kolekce Pantono vychází z primárních barev a forem. Moje každodenní práce je sledovat trendy, barvy a vše, co se v módě děje. Aktuální trendovost, eklektismus až cirkus mě unavují čím dál tím víc, a proto je moje kolekce takový protipól a zklidnění to,“ říká o kolekci její autorka Hana Zárubová. „Pantono je kolekce barevně i tvarově minimalistická až asketická. Celá řada začíná optickou bílou a přes několik odstínů popelavých až kouřově šedých se ztmavuje do černé. V kolekci se tentokrát zabývám komponováním dvou geometrických tvarů a jejich modifikace do základních střihů. Na začátku je čtverec, který se postupně mění v kruh. Integrováním těchto základních elementů do střihů vznikají abstrahované formy oděvu.“
Barevná nebarevnost a abstrakce kolekce v nečekané choreografii mezi kapkami deště a v záhybech času (choreografie Jana Burkiewiczová) jakoby otevřela nadcházející podzim a zimu.  Jestli budou tak krásné a plné zážitků jako závěrečná přehlídka, prostoupíme mlhami až ke slunci.     
 
Za svou kolekci kromě ocenění získala Hana Zárubová i šek na 50.000 Kč od Erste Premier, jako základ pro vytvoření další kolekce.  
 
Foto: Michal Ureš
 

8. 10. 2012

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Rozumím