menu
Generální partnerGenerální partner

Designblok
Největší výstava designu v Praze
6. – 10. 10. 2021

OPEN CALL: DESIGN PRO MORAVSKOU GALERII

Moravská galerie připravuje znovuotevření Uměleckoprůmyslového muzea a vyhlašuje open call na nové akvizice ze všech odvětví designu.   

Cílem této výzvy je podpořit mladé designérky, designéry i již známé osobnosti, a zároveň výrazně rozšířit sbírku, která bude reprezentativně a v komplexnosti reflektovat český design po pádu železné opony.

Ambicí je současně vytvořit otevřený nástroj pro nákup děl, které budou vybrány nezávislou porotou z řad odborné veřejnosti a nákupní komisí Moravské galerie.

Díla budou prezentována na Designbloku 2020 a následně v novém výstavním prostoru Uměleckoprůmyslového muzea v Brně. Projekt se uskutečňuje ve spolupráci se Profil Medii, pořadatelem Designbloku a vyhlašovatelem ceny Czech Grand Design.

 

VÝZVA JE URČENA PRO VŠECHNA ODVĚTVÍ DESIGNU

Soutěž je určená designérům nebo designérským studiím dlouhodobě působících na území České republiky. Formou elektronické přihlášky je možné přihlásit konkrétní artefakt či autorský záznam vzniku díla a originální dokumentaci, a to v maximálním počtu tří přihlášek na osobu či studio.

Přihlašované projekty musí spadat do období od 17. 11. 1989 do současnosti a zároveň budou preferována díla s cenou do 150 000 Kč.

 

DEADLINE PŘIHLÁŠEK JE 15. 8. 2020. PŘIHLÁSIT SE MŮŽETE ZDE

Následně proběhne první kolo hodnocení odbornou veřejností, přičemž již na začátku září se finálního výběru zhostí experti a odborníci nejen českého designu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13. 7. 2020

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Rozumím