menu
Generální partnerGenerální partner

Designblok Diploma Selection 2016

Třetí ročník soutěže evropských diplomových prací organizované Designblokem společně s EUNIC představí v Praze finále, do kterého se probojovalo celkem 37 prací z 12 zemí. Na výstavě Diploma Selection naleznete 24 nejlepších prací v oblasti produktového designu. V módní sekci se pak v sobotu 29.10. 2016 živě se svými kolekcemi představí 13 módních návrhářů.

Na Designbloku pak nebudou chybět ani vítězové loňského ročníku – Jorge Penadés, Michal Strach a Janina Volkmer se svými aktuálními kolekcemi.

Finalisté soutěže Diploma Selection 2016

Kategorie Produktový design

Zuzana Svatik / Academy of Fine Arts and Design in Bratislava / SK
Sebastian Sticzay / Edinburgh College of Art / GB
Václav Mlynář / Royal College of Art, London / GB
Carla Rataus / Holon Institute of Technology / IL
Dominyka Sidabraite  / Berlin Weissensee School of Art / DE
Vladimir Chernosvitov / Istituto Europeo di Design, Madrid / ES
Luka Galchenko / Istituto Europeo di Design, Madrid / ES
Kristína Kollárovicsová / Academy of Fine Arts and Design in Bratislava / SK
Krisztina Vándor / Moholy-Nagy University of Arts and Design, Budapest / HU
Vlasta Kubušová , Verena Michels / Universität der Künste Berlin / DE
Viktorie Prokopová / Academy of Arts, Architecture and Design in Prague / CZ
Linda Vránová   / Czech technical university in Prague / CZ
Lukáš Houdek / Academy of Arts, Architecture and Design in Prague / CZ
Klára Chrudinová / Academy of Arts, Architecture and Design in Prague / CZ
Žaneta Mašková / University of West Bohemia in Pilsen / CZ
Lukáš Novák / Academy of Arts, Architecture and Design in Prague / CZ
Roman Kvita / Academy of Arts, Architecture and Design in Prague / CZ
Lucie Smorádková / Jan Evangelista Purkyně University in Ústí nad Labem / CZ
Marie Krajníková / University of West Bohemia in Pilsen / CZ
Iva Kukurić  / Academy of Arts, Architecture and Design in Prague / CZ
Anna Štěpánková / Academy of Arts, Architecture and Design in Prague / CZ
Magdaléna Vojteková   / Academy of Arts, Architecture and Design in Prague / CZ
Eduard Herrmann / Academy of Arts, Architecture and Design in Prague / CZ
Alžběta Dvořáková / Academy of Arts, Architecture and Design in Prague / CZ
 
Kategorie Módní design
Jorieke Tenbergen / ArtEZ Institute of the arts in Arnhem / NL
Mareike Ficht / ArtEZ Institute of the arts in Arnhem / NL
Teodora Todorova Spasova / National Academy of Arts in Sofia / BG
Karolina Janulevičiūtė / Vilnius Academy of Arts / LT
Loïc Glückmann / HELMo Mode /  BE-WAL
Federica Romeo / HARIM - Accademia Euromediterranea in Catania / IT
Yoan Galabov / National Academy of Arts in Sofia / BG
Tereza Otáhalíková / Tomas Bata University in Zlín / CZ
Denisa Dovalová / Tomas Bata University in Zlín / CZ
Marie Nováková / Tomas Bata University in Zlín / CZ
Tereza Rosalie Kladošová / Academy of Arts, Architecture and Design in Prague / CZ
Nadie Borggreve / Royal Academy of Art, The Hague / NL
Danial Aitouganov / AMFI - Amsterdam Fashion Institute / NL

 

Diplomové prace do finále vybrala kurátorská rada soutěže : Danica Kovářová, Veronika Ruppert, Adam Štěch, Jana Zielinski, Jiří Macek

Vítěze v kategorii produktový design, módní design a český design určí prestižní porota složená z významných světových galeristů, publicistů a kurátorů.

Členové mezinárodní poroty 2016 :
Juliet Kinchin, Design Curator MoMA, New York
Lina Kanafani, Curator, Gallerist, MINT shop, London
Rossana Orlandi, Gallerist, Milan
Tulga Beyerle, Director of Kunstgewerbemuseum Dresden – Pilnitz
Agnieszka Jacobson, School of Form, Poznań
Natasha Binar, Fashion Theorist, Academy Fashion & Design (DE)
Esther Sternkopf, Creative Director of ELLE PL
Jane Withers, Design Theorist, Curator, London
Noémie Schwaller, Editor-in-Chief of DASH Magazine (UK)
Piero Gandini, Founder of Flos (IT)
Francois Leblanc, Gallerist, Gallery S. Bensimon, Paris
Gilles Massé, Wallpaper Store, Milan
Cok de Rooy, Curator, Gallerist, Frozen Fountain, Amsterdam
Guus Beumer, Het Nieuwe Instituut, Rotterdam
Adam Štěch, Curator and Design Theorist, Okolo, Prague
Andrea Běhounková, Editor-in-Chief of ELLE CZ (CZ)
Danica Kovářová, Editor-in-Chief of Dolce Vita (CZ)
Veronika Ruppert, Journalist, Editor of Modeschau, Radio Wave (CZ)
 
Výstava Diploma Selection je k vidění v Openstudiu Designbloku, Průmyslový palác, Výstaviště 67, Praha 7
Otevírací doba / Opening hours: Čt – po / thu – mon 10:00 – 21:00
 

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Rozumím