menu
Generální partnerGenerální partner

Diploma Selection 2019

Designblok - Prague International Design Festival letos pošesté představí finalisty soutěže Diploma Selection, pořádané ve spolupráci s EUNIC Cluster ČR.

Kurátorska vybrala 30 projektů z celkem 14 evropských univerzit. 15 nejtalentovanějších produktových designérů představí svoje diplomové práce v rámci kolektivní výstavy v Openstudiu Designbloku a 15 nejprogresivnějších módních kolekcí se mezinárodní porotě odprezentuje v rámci programu módních přehlídek Designbloku 2019.

Vítězové v kategoriích módního a produktového designu získají finanční odměnu 1000 EUR  a možnost samostatné prezentace na Designbloku 2020.

Finalisté soutěže Diploma Selection 2019

Kategorie Produktový design

Matěj Coufal, Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, CZ
Gabriella Farkas, Moholy-Nagy university of arts and design, Hungary
Melanie Glöckler, Burg Giebichenstein University of Art and Design Halle, Germany
Philipp Hainke, Berlin university of the Arts, Germany
Tannia Klimenko, University of West Bohemia, Pilsen, CZ
Zhyldyz Kozhoiarova, School of form in Poznań, Poland
Erwan Péron, École nationale supérieure des arts décoratifs, Paris, France
Luis Royal, Ar.Co Centro de arte, lisbon, Portugal
Zdeněk Růžička, Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, CZ
Tosca Schift, ArtEZ University of arts, Arnhem, Netherlands
Yvon Smeets, ArtEZ University of arts, Arnhem, Netherlands
Vítek Škop, Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, CZ
Adam Štok, Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, CZ
Sebastian Vlasák, Jan Evangelista Purkyně University in Ústí nad Labem, CZ
Zuzanna Wrocławska, Eugeniusz Geppert Academy of Fine Arts and Design in Wrocław, Poland

 

Kategorie Módní design

Michaela Čapková, Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, CZ
Nina Dekker, Royal Academy of Art in Hague, Netherlands
Leila El Alaoui, Utrecht School of the Arts, Netherlands
Pietro Fadda, Istituto Marangoni in Milan, Italy
Liu Hong Quan, ArtEZ University of arts, Arnhem, Netherlands
Joline Kwakkenbos, ArtEZ University of arts, Arnhem, Netherlands
Britt Liberg, ArtEZ University of arts, Arnhem, Netherlands
Nikki Noij and Dafne Noij, ArtEZ University of arts, Arnhem, Netherlands
Weronika Pietrzak, Academy of Fine Arts in Łódź, Poland
Barbora Procházková, Academy of Arts, Architecture and Design in Prague, CZ
Otilia Vieru, Royal Academy of Art in Hague, Netherlands
Alex Werth & Hannes Muehleiss, Pforzheim University of Applied Sciences, Germany
Dylan Westerweel, ArtEZ University of arts, Arnhem, Netherlands
Daria Wierzbicka, Academy of Fine Arts in Warsaw, Poland
Armia Yousefi, University of the Arts Utrecht, Netherlands
 

Vítěze v obou kategoriích určí prestižní porota složená z významných světových galeristů, publicistů a kurátorů.

Členové mezinárodní poroty 2019:

Juliet Kinchin, kurátorka designu/curator of Modern Design, MoMA, New York/New York City (US)
Lina Kanafani, kurátorka, galeristka/curator, gallerist, MINT shop, Londýn/London (GB)
Rossana Orlandi, galeristka/gallerist, Spazio Rossana Orlandi, Miláno/Milan (IT)
Tulga Beyerle, ředitelka/director, Museum für Kunst und Gewerbe Hamburg (D)
Agnieszka Jacobson, artistic director/umělecká ředitelka, School of Form, Poznaň/Poznań (PL)
François Leblanc, galerista/gallerist, Gallery S. Bensimon, Paříž/Paris (F)
Gilles Massé, Wallpaper Store, Miláno/Milan (IT)
Adam Štěch, kurátor a teoretik designu/design strategy consultant and curator, Okolo, (CZ)
Nora Fehlbaum, výkonná ředitelka / CEO, Vitra (CH)
Giulio Cappellini, umělecký ředitel/ art director, Cappellini (IT)
Gerti Draxler, design specialist, Dorotheum (A)
Stephan Hamel, konzultant v oblasti designu / brand catalyst, design consultant (IT)
Noémie Schwaller, módní redaktorka/ fashion editor (UK)
Andrea Běhounková, šéfredaktorka/editor-in-chief, Vogue (CZ)
Danica Kovářová, kurátorka / curator (CZ)
Veronika Ruppert, novinářka, redaktorka/journalist, editor, Modeschau, Radio Wave, (CZ)
Jan Králíček, novinář, módní konzultant/journalist, fashion consultant, Vogue (CZ)
Petr Matějček, módní redaktor/ fashion editor (CZ)
Aneta Šaferová, šéfredaktorka/editor-in-chief, Proč ne?! (CZ)

 

Výstava diplomových prací finalistů kategorie produktového designu bude k vidění v Openstudiu- levé křídlo Průmyslového paláce v době trvání Designbloku.

Módní přehlídky finalistů kategorie módní design budou probíhat v sobotu 19.10. od 13:30- 18.00 na Garden Stage, Designerie.

Slavnostní vyhlášení vítězů Diploma Selection: 19.10.2019 v 19.30 na Garden Stage, Designerie.

Na kompletní program Diploma Selection jste srdečně zváni!

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Rozumím