menu
Generální partnerGenerální partner

Designblok
Největší výstava designu v Praze
6. – 10. 10. 2021

Lasvit a Bomma září Na Příkopě

 Ve výkladních skříních nově vznikajícího Muzea moderního skla ZIBA, které bude sídlit v budově bývalé Živnostenské banky v ulici Na Příkopě, se objevily první instalace, které naznačují jakým směrem ZIBA míří.  

Instalace Big Bang (na snímku), kterou navrhl hvězdný Fabio Novembre pro českou značku Lasvit, je ztvárněním teorie Velkého třesku ve skle. „Podle této teorie byl vesmír původně extrémně horké a husté skupenství, které se začalo rychle rozpínat. Big Bang představuje vesmír ve stavu napětí, na půli cesty mezi implozí a explozí,“ říká Fabio Novembre.

Instalace Incident Ray britského designéra Adriana Peache je pak výsledkem zkušeností autora s navrhováním osvětlení pro různá prostředí a fascinace přirozeným chováním světla i jeho nepředvídatelností. V jeho podání se světlo stává substancí zhmotňující se v čase, prostoru a kontextu. Adrian Peach ji navrhl pro další českou značku BOMMA.

Obě technologicky náročné instalace jen dokazují vysoké mistrovství těchto dvou významných českých výrobců skla s jejichž kolekcemi se můžete pravidelně potkat také na Designbloku. Obě instalace můžete v Praze Na příkopě shlédnout až do března 2015. Otevření muzea se pak plánuje na rok 2016.

 

21. 11. 2014

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Rozumím