menu
Generální partnerGenerální partner

Designblok
Největší výstava designu v Praze
6. – 10. 10. 2021

Daniel Piršč vystavuje v brněnské Richard Adam Gallery

 Od 12. prosince až do 15. ledna můžete na výstavě Yellow Hat zhlédnout vybrané kolekce porcelánu Daniela Piršče, designéra, který spolu se svou značkou Piršč Porcelain stále překračuje možnosti současného zpracování porcelánu. Výstava je nazvaná po žlutém kloubouku, který je nedílnou součástí Daniela Piršče, a koncipována jako průřez dosavadní tvorby přibližuje vedle již ikonických předmětů i řadu novinek, které společně odrážejí Danovo vnímání porcelánu. „Porcelán je hmota čtyř živlů, země, vody, ohně a vzduchu. Pátým elementem je vesmírný éter. Hledat ho je zásadnímu tématem autorovy dosavadní práce, každodenní činností, jeho řemeslo a jeho svět,“ říkají autoři výstavy.

Daniel Piršč, s jehož značkou Piršč Porcelain se můžete také pravidelně setkat na Designbloku, se v Richard Adama Gallery představuje otevřenou  a stále rozrůstající se kolekci porcelánových objektů, které jsou rozděleny do tří částí: Nástěnné instalace (3D wallpaper, lampy a objekty), Tabule (prostřený stůl z olivového dřeva a set Panathenai navržený pro Křehký) a Zlatý řez (11 desek ve zlatém řezu, kde je možné vidět pomyslný vývoj Pirščovy práce). Vedle již ikonických objektů na výstavě naleznete i několik zásadních novinek – od stojací lampy v podobě věšáku se zapomenutým kloboukem, přes novou vázu v řadě Filigrán až po meditujícího Budhu.

„Daniel Piršč se většinu svého tvůrčího období nezabýval trendy, nevyužíval možnosti krátkodobého efektu a naopak většina jeho práce je na hraně rozpoznatelnosti, kdy dílo vzniklo, ať esteticky, tak i technologicky. Stojí tedy mimo časovou osu a přesto svojí platností „v ní“.“ 

8. 12. 2014

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Rozumím