menu
Generální partnerGenerální partner

Designblok
Prague International Design Festival
7. – 11. 10. 2020
Gabriel Loci

Výstava Zrcadlo představuje Designbloku zrcadlo

Klára Šumová a Adam Štěch (Okolo) jsou autory neobyčejné výstavy Zrcadlo v Clam-Gallasově paláci, která se snaží nalézt nový pohled na zrcadlo, odrazit se v něm  a znovu shlédnout. Zrcadlo v ní po svém definuje na tři desítky umělců a designérů.

 
Poetický a zároveň surrealistický charakter zrcadla jitřil vždy myšlenky a vize umělců, spisovatelů a dalších myslitelů. Předmět, který vypráví příběhy, jež mu chceme my sami prozradit, aby je zase vyprávěl nám, a my je viděli v tom pravém světle. Výstava kurátorů Adama Štěcha a Kláry Šumové z produkce Okolo představuje zrcadlo nejenom jako magický objekt plný fantazie a inspirace, ale i jako typologické téma pro designéra. Ten bere zrcadlo jako vše ostatní, jako funkční a esteticky vyvážený předmět, jehož tvorba si vyžaduje určitá specifika. Na výstavě se tak seznámíte s mnoha rozmanitými podobami zrcadla, tak jak jej vnímají současní designéři a umělci. 
Zastoupení tvůrci: Michal Bačák, Jakub Berdych, Camille Blin, Uli Budde, deForm, Marco Dessí, Oscar Diaz, Simon Donald, Beatrice Durandard, Daniel Gonzalez, Antonín Hepnar, Lucie Koldová a Dan Yeffet, Tomáš Král, Blanka Kirchner, Romain Lagrange, Kai Linke, Oskar Peet, Jacques-Elie Ribeyron, Adrien Rovero, Klára Šumová, Michaela Tomišková, Maxim Velčovský, Dirk Wright, Zorya, Martin Žampach a další.
http://okoloweb.eu  
 
 

3. 10. 2012

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Rozumím