menu
Generální partnerGenerální partner

Designblok
Prague International Design Festival
7. – 11. 10. 2020
Klášter svatého Gabriela

Monika Matějková ve finále Diploma Selection! Vystaví výstavní mobiliář.

Finalistka Diploma Selection Monika Matějková letos vystaví výstavní mobiliář

 

Mezinárodní soutěž Diploma Selection každoročně objevuje talenty napříč prestižními evropskými školami. Letos se do finále se svojí diplomkou probojovala i Monika Matějková a její kolekce Display, kterou si budeme moci prohlédnout na Designbloku.

Monika je mladá energická žena, kolem které neustále běhá její pes. Na první pohled by se možná nezdálo, že stejná energie sálá z výsledků její práce, která působí precizně, jednoduše a zároveň propracovaně. Ta energie tam ale je! Skrývá se v přemýšlení, v nenápadnosti, v detailu. Je do práce vložena tak, aby nebyla vidět, a není to ničím jiným, než tou největší kvalitou.

Moniko, co a kde budeš na Designbloku prezentovat?

V rámci Diploma Selection představím kolekci Display – soubor vitrín a piedestalů. A společně s Veronikou Watzkovou v Openstudiu pod značkou My Dvě ukážeme dětské produkty, které trochu unikají k sochařskému objektu nebo sběratelskému produktu.

Mohla bys nám vyprávět příběh, který tě dovedl k výsledku tvé diplomové práce, kvůli které zde dnes stojíme?

Cesta to byla hodně dlouhá a z větší části spíše podvědomá. Začala už na střední škole, kde jsem studovala výstavnictví, a v té době jsem netušila, že mě může provázet až dosud. I dnes se tomuto oboru začínám věnovat stále více. Potom jsem začala studovat produktový design na UMPRUM. V té době jsem řešila instalace daleko více než třeba volné umění. Bavilo mě hledat cesty, jak věci spojovat až k jejich finálnímu vystavení. Po nějakém čase jsem přestoupila do ateliéru Ronyho Plesla a začala jsem se zabývat objekty, prostorem, kompozicí. Hledala jsem tvary, které opět podvědomě vykrystalizovaly v mobiliář, vedle kterého dnes stojíme. Zároveň vše vnímám jako startovací fázi, nezodpovězenou otázku.

Více o celé její práci a přípravě instalace se dozvíte v rozhovoru na CZECHDESIGN.CZ

9. 10. 2017

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Rozumím