menu
Generální partnerGenerální partner

Designblok
Největší výstava designu v Praze
6. – 10. 10. 2021

Dětství jako téma 16. ročníku Designbloku

Designblok každý rok přichází s hlavním tématem, které protíná celou akci a které se také odráží v hlavní výstavě. Loni to byly Ikony, které k patnáctiletému výročí mapovaly důležité momenty a ohlížely se zpět do historie akce. Letos je to Dětství. 
Jana Zielinski a Jiří Macek, hlavní kurátoři Designbloku, vysvětlují: “Dětství ve smyslu bezstarostnosti, rychlého střídání pocitů štěstí a smutku, který je rychle zapomenut. Dětství, jako věk fantazie, která nás přenese do světa, kde je vše možné, do světa, kde jsme hrdiny přesně podle našich představ. A do světa věcí a skutků, které z nás ty hrdiny činí. A i když se Designblok bude tentokrát odehrávat především v centru velkoměsta, budeme místo ulic kráčet stezkami, kde svět je otevřený, barevný, krásný a plný očekávání. Do světa, kde vítězí láska, dobro a krása.“
 
Hlavní tématická výstava Dětství, kurátorovaná Agnieszkou Jakobson, Tulgou Beyerle, Janou Zielinski a Jiřím Mackem, bude koncipována jako hra, kterou mohou hrát dospělí i děti. Hra, do které budou zapojeni evropští designéři, kteří ještě nezapomněli na to, jaké to je být dítětem. 
 
 

14. 5. 2014

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Rozumím