menu
Generální partnerGenerální partner

Designblok
Největší výstava designu v Praze
6. – 10. 10. 2021

Navštivte s námi DOMUS! Nedělní výlet s Designblokem.

Vyjdejte se s Designblokem na výlet do Plzně! Zájezd na výstavu DOMUS v neděli 25.10.2015. Odjezd od Průmyslového Paláce ve 13.00. Organizováno ve spolupráci s Plzeň2015 o.p.s. Místa jsou omezená, proto doporučujeme dostavit se k autobusu včas. Doprava i vstup na výstavu jsou zdarma. Kdo dřív přijde, ten se vejde!

 

Pět řek, nádherná příroda, divadlo i stroj v jednotné hře. Werner Aisslinger, Marlene Huissoud, Jiří Příhoda, Jan Plecháč a Henry Wielgus, Maxim Velčovský a dvacítka dalších designérů z celého světa v nové krajině industriálního depa. Výstava vytvoří poutní místo, místo pro zastavení a vnímání symbolických příběhů naší současnosti, poutní místo v řeči současného designu.

 

„Ve spolupráci s renomovanými zahraničními a českými designéry jsme vytvořili zážitkovou instalaci. Instalace by se měla stát průsečíkem témat, kterými se Plzeň jako Evropské hlavní město kultury 2015 profiluje, poutním místem v pravém slova smyslu, místem reflektujícím progresivní proudy v současném designu a umění a zároveň autenticky reagujícím na soudobé duchovní potřeby a životní styl. Výstava je koncipovaná jako originální Gesamtkunstwerk, tedy souborné dílo, které má nejen vnější formu, ale i silný vnitřní příběh, což je vždy podstata dobrého designu,“ říkají ke svému konceptu kurátoři výstavy Jana Zielinski a Jiří Macek.

 

Významný designér Werner Aisslinger (německý designér roku 2013) vypracoval základní architekturu výstavního prostoru, která dala charakter celé další instalaci. Je to poprvé, kdy zahraniční designér takového významu, jako je Werner Aisslinger, zpracoval originální architekturu tematické výstavy na českém území. Jedná se o skleněný dům, který představuje stylizovanou novodobou kapli uprostřed chrámu. Chrámem neboli dómem, je bývalá montážní hala dopravních podniků - hala DEPO2015, kaplí Aisslingerův skleník. Uvnitř kaple pak naleznete panorama témat a příběhů prolínajících se naším životem i historií a současností Plzeňska a tlumočená řečí současného designu. Stěžejní díla vznikala přímo pro výstavu DOMUS, poutní místo současného designu v Plzni a to na základě zadaných témat.

 

Vyjdejte se s Designblokem na výlet do Plzně! Zájezd na výstavu DOMUS 25.10.2015. Odjezd od Průmyslového Paláce ve 13.00. Místa jsou omezená, proto doporučujeme dostavit se k autobusu včas. Doprava i vstup na výstavu jsou zdarma. Kdo dřív přijde, ten se vejde!

23. 10. 2015

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Rozumím