menu
Generální partnerGenerální partner

Designblok
Prague International Design Festival
7. – 11. 10. 2020
Gabriel Loci

Přehlídky a prezentace jarního Designblok Premier Fashion Weeku v Galerii Křehký

 Hostitelem většiny prezentací premiérového jarního Designblok Premier Fashion Weeku je Galerie Křehký, první česká galerie zaměřená na oblast art designu a sídlo oceňované značky Křehký.
V budově bývalé továrny na pražskou šunku ji v roce 2010 otevřeli producenti Designbloku Jana Zielinski a Jiří Macek, aby zde prostřednictvím výstav i vlastní kolekce doplňků a nábytku představovali svůj vlastní pohled na současné dění v designu. Příběhy, kterými je kolekce unikátů a limitovaných edic protkána, se často dotýkají těch nejobyčejnějších momentů v našem životě, okamžiků setkání, vzpomínek, ticha, darování, cesty časem. Do předmětů je často speciálně pro Křehký vložili designéři z celého světa a vy je dnes můžete nalézt v řadě proslulých sbírek muzeí i soukromých sběratelů.
V době DPFW se galerie promění v módní salon, a vy se tak budete moci pod erbem galerie od Maxima Velčovského a pod světlem křišťálovo-kamencového lustru Zdeňka Vacka a Daniela Pošty seznámit s aktuálními kolekcemi předních českých návrhářů i několika zahraničních hostů. Formou salonních přehlídek v choreografii Jany Burkiewiczové či komentovaných prezentací je poznáte velmi zblízka. Setkáte se s návrháři, budete si moci oblečení vyzkoušet i zakoupit. Stanete se součástí příběhu, který začal v roce 2007 dnes již legendární výstavou Křehký, emocionální krajina českého designu. 

 
Galerie Křehký, Osadní 35, Praha 7, www.krehky.cz 
www.designblokpremierfashionweek.cz
 

12. 3. 2013

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Rozumím