menu
Generální partnerGenerální partner

Designblok
Prague International Design Festival
7. – 11. 10. 2020
Gabriel Loci

Vystavovatelé Designbloku zásadně bodovali na Cenách Czech Grand Design

Lucie Koldová, Jan Plecháč a Henry Wielgus, Hana Zárubová, Miroslav Sabo, Lasvit, Brokis, Ton, Konsepti, Ingredients... atd. Možná to ale není to nejpodstatnější. Kdo sleduje Ceny Czech Grand Design, ví, že ceny jsou především svátkem a oslavou designu, poklonou mimořádným činům. Kdo navíc někdy zažil předávání ve Stavovském divadle, ví, že jde o svátek plný barev a radosti. Letos však jakoby se ceny ještě více nadechly. 


Režie Thomase Zielinského, scéna Maxima Velčovského, choreografie Jany Burkiewiczové, hudba Ivana Achera, kostýmy Moniky Krobové... Roman Zach posouvající děj. Balet, opera, kouzelník, poezie, contemporary, jazz... radost, ironie, láska, lehkost, upřímnost, řeka, tanec... 
 
V pořadu Designér roku, ve kterém se záznam stává hlavním hrdinou dokumentu Tomáše Luňáka, m.j. režiséra filmu Alois Nebel, se vrcholné okamžiky předávání a designéři co by hlavní hrdinové dostávají do souvislostí času. Smysl cen i designu jako takového se prolínají se slávou, procesem i zákulisními záběry. Výrazná kamera Dušana Tománka, fotografa, který společně s Tomášem Luňákem vtiskl dokumentu výrazný rukopis a řád, klouže po zásadních momentech s lehkostí, s jakou se v sobotu předávali ceny. 
 
Premiéra pořadu je sice již za námi, ale pořad můžete shlédnout v repríze v neděli 24. 3. od 16.45 na programu ČT2 nebo, pokud nechcete čekat, tak třeba zrovna teď na webu České televize, odkaz zde.
 

22. 3. 2013

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Rozumím