menu
Generální partnerGenerální partner

Designblok
Největší výstava designu v Praze
6. – 10. 10. 2021

Hyundai byl hlavním partnerem Designbloku s flotilou ekologických vozů

Hyundai podpořil Designblok flotilou ekologických elektrifikovaných vozů v čele s revolučním elektromobilem IONIQ 5, který mimo špičkových technologií vyniká právě neotřelým atraktivním designem.

Spojení s prestižní českou přehlídkou nejlepšího designu je z naší strany zcela logické. Designová řeč naší značky se v posledních letech proměnila natolik zásadně, že dnes patří mezi automobilovými výrobci k těm vůbec nejvýraznějším. Obzvlášť hrdí jsme na to, že naši konstruktéři dokáží koncepty sklízející nadšené ohlasy bez významnějších ústupků převést do podoby sériových vozů. Tak tomu bylo např. v případě studie Hyundai Vision T, která byla předobrazem v Česku vyráběného sériového vozu TUCSON, nebo projektu 45 EV Concept z roku 2019 a sériového vozu IONIQ 5, který na Designbloku prezentujeme,“ říká marketingový a produktový ředitel Hyundai Motor Czech Marek Trešl.

Poprvé v historii měl Designblok, díky automobilce Hyundai, ekologickou elektrifikovanou flotilu vozů, které vozily významné zahraniční a české hosty. Jsme velmi hrdí, že ve spolupráci s Hyundai se nám podařilo postoupit o další krok v našem tažení za udržitelně produkovaný velký mezinárodní festival. Je to velká výzva. Recyklovat stavební prvky expozic jsme začali již před deseti lety. Vloni jsme poprvé připravili hlavní výstavu v principu zero waste. Náš merchendising je vyroben podle ekologických kritérií, výrazně jsme omezili leteckou dopravu našich hostů i projektů a postupujeme dále. Jsem ráda, že u tohoto našeho snažení můžeme přivítat právě Hyundai, jako hlavního partnera Designbloku. Jeho elektromobily jsou příkladem atraktivního designu a je nám velkou ctí, že na Designblok přijel i šéfdesignér Thomas Bürkle,“ shrnuje spolupráci Jana Zielinski, ředitelka Designbloku. 

Na záznam přednášky Thomase Bürkleho se můžete podívat zde na youtube kanálu Designbloku

10. 10. 2021

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Rozumím