menu
Generální partnerGenerální partner

Designblok
Prague International Design Festival
7. – 11. 10. 2020
Klášter svatého Gabriela

První prêt-à-porter Rafa Simonse na Designblok Premier Fashion Weeku

 V rámci jarního Designblok Premier Fashion Weeku budeme mít možnost vidět a koupit v butiku v Pařížské první prêt-à-porter nového kreativního ředitele módního domu Dior Rafa Simonse.  Exkluzivně pro klienty Erste Premier se 20. března od 20:00 v butiku představí kolekce, kterou celý módní svět vyhlížel s velkým očekáváním.

 
Raf Simons, který k Dioru přišel vloni, je znám svým minimalistickým designérským přístupem. Jeho jmenování kreativním ředitelem proto vzbudilo velkou reakci i velká očekávání. Po dvou úspěšných haute couture přichází Raf Simons poprvé s kolekcí určenou pro běžné nošení a my ji budeme mít možnost poprvé vidět v Praze. Raf Simons v ní rozbíjí klišé, že minimalistické musí být nepřitažlivé, hraje si s pohyben, emocemi a průzračností. Ženská silueta tu hraje hlavní roli, a to včetně toho, že siluety šatů jsou velmi krátké. Objevuje se zde zejména hra se sakem “Bar”, které je ikonickým kusem Dioru.  Asi největší extravagancí je transformace tohoto saka do minišatů. 
 
Objevuje se zde také manifestace sexuální svobody,jako přímého odkazu na první kolekce prêt-à-porter Dior v 60. letech.  Zdá se, že bourání konvencí je zde bráno jako samozřejmost. 
 
www.designblokpremierfashionweek.cz

19. 3. 2013

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Rozumím