menu
Generální partnerGenerální partner

Designblok
Největší výstava designu v Praze
6. – 10. 10. 2021

Renault představil na Designbloku nový koncept TREZOR

Značka Renault jakožto partner Designbloku představil vůbec poprvé v České republice studii zapůjčenou Centrem Designu ve Francii, koncept TREZOR. Téma jednadvacátého ročníku je budoucnost a značka Renault je její neodmyslitelnou součástí. Není tedy divu, že instalace Renault v Superstudiu byla nominovaná na Ceny Designbloku v kategorii Nejlepší instalace výrobce. Stánek na venkovní ploše nabídl pohled do budoucnosti a nové mobility prostřednictvím testovacích jízd elektromobily Renault Zoe a Twizy. 

„Designblok zvolil jako nosné téma ročníku 2019 téma Budoucnost a automobily jsou a určitě budou nedílnou součástí budoucnosti, i když celé odvětví, zejména v Evropě, projde určitou proměnou. Jedná se o hledání alternativních pohonů, kde nejblíže k uplatnění v širším měřítku mají různé formy elektrifikace jejich pohonu – jedná se tedy nejen o vozy s plně elektrický pohonem, ale také čím dále tím více sofistikované hybridní pohony a plug-in hybridy. Dále můžeme v blízké budoucnosti mluvit i o nových formách využívání a v jistém smyslu i o „konzumaci“ automobilu formou sdílené mobility. Určitě ve střednědobé budoucnosti se nás dotkne téma autonomních vozů... Renault ve svojí prezentaci kombinuje technologii blízké budoucnosti se světem moderního designu. Ztělesněním tohoto spojení je jeden z nejnovějších konceptů Renault Trezor,“ poznamenal k partnerství Zdeněk Grunt, generální ředitel společnosti Renault Česká republika, a.s. 

„Velmi jsem přemýšlel, co vlastně na tom lidi tak láká se schoulit do kokpitu něčeho hodně kovového a odpálit se do nebes. Napadlo mne, že je to ta touha po dokonalosti, rychlosti a výjimečnosti kterou máme tak hluboko zakódovanou kvůli přežití. Chceme šálit naše smysly, dopřávat jim mnoho požitků a za to nás tělo odmění dávkou slastných pocitů. Toto jsem chtěl dát do podoby toho, jak já si představuji výjimečnost vystaveného vozu. Nechtěl jsem nudit automobilovými detaily, ale ukázat to co si myslím, že probíhalo v hlavách tvůrců když snili o spoutání této síly, energie a kreativity. Je to oblak, je to křídlo, je to nebe a je to socha...
Vznášíme se na křídlech budoucnosti, za námi je stará šedá, horizont mizí hluboko a před námi dálka. Tvary prezentace vychází z hexagonální struktury, kterou můžeme vidět na konstrukci vozu. Používáme jednoduché materiály a moderní technologie. Křivky jsou parametricky modelovány a převedeny do reality velikou zručností šumavských řemeslníků. Všechny detaily jsou jednoduché a pochopitelné. Výsledkem je kouzelná skulptura, do které lze vstoupit a nechat se unášet pocitem o elektrizujícím zítřku“, charakterizoval stánek Renault na letošním Designbloku jeho designér Petr Bakoš z Harddecore Creative Studio. 

TREZOR, dvoumístné elektrické kupé, je součástí designového oživení značky započatého v roce 2010 s konceptem DeZir a ztělesněného typem Nové Clio, které je na trhu od roku 2012. Díky své síle a vášnivě červené barvě symbolizoval DeZir první etapu ve vývoji - zamilovat se do strategie designu založené na životním cyklu. TREZOR jde ještě dál a je vyjádřením vyspělosti smyslů a závazku. Klade velký důraz na evoluci v designu interiéru.

21. 10. 2019

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Rozumím