menu
Generální partnerGenerální partner

Designblok
Prague International Design Festival
7. – 11. 10. 2020
Gabriel Loci

Sára Vondrášková nadchla Premier Gala a vydala svůj debut

Sára Vondrášková aka Never Sol, kterou jste mohli slyšet živě na závěrečném Premier Gala Designbloku, vydala u Supraphonu skvělou debutovou desku Under Quiet. Určitě si ji nenechte ujít, Sára je autorkou hudby i textů. 

 
 
Deska, na níž nechybí podmanivá balada Lay Down z filmu Davida Ondříčka Ve stínu, je velkým zjevením české hudební scény, jejíž hranice překračuje.  Lehkostí, upřímností, vytříbeným hudebním názorem a především vyjímečností osobnosti samotné Sáry, zpěvačky, klavíristky, skladatelky i autorky textů. “Dřív jsem zpívala s jazzovým kvartetem a měla pár kapel, ale až teď vnímám, že to, co dělám momentálně, je tím, k čemu jsem všechno směřovala. Jako Never Sol cítím, že se projevuju přesně tak, jak to má být. Možná je to tím, že jsem našla způsob, kterým se dokážu nejlépe a nejprůzračněji vyjadřovat. Vlastní písničky už píšu déle, ale až v posledních letech vše dostalo jasnější formu a nějaký smysl,” vysvětluje svůj přístup k hudbě čtyřiadvacetiletá Sára, která svou vlastní tvorbu představila poprvé před třemi lety v café V lese. Rozhovor se Sárou naleznete v tištěném průvoci po Praze, jakou máme rádi DesignGuide 2013/14.
 
 
Pod deskou je producentsky podepsán Jan P. Muchow, v kapele, která ji doprovází na koncertech, ji vedle něj doprovazí například i Tomáš Dvořák aka Floex, v jehož skladbě Gone Sára take hostuje. Autorem grafického design alba je Bohdan Heblík. 
 
Video k songu Hands na youtube.
 
Album naleznete ke stažení:
Supraphonline
iTunes

24. 10. 2013

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Rozumím