menu
Generální partnerGenerální partner

Designblok
Největší výstava designu v Praze
6. – 10. 10. 2021

Studio LLEV letos rekapituluje 15 let své existence

I přesto nebo právě proto, že studio LLEV letos rekapituluje 15 let své existence, dívá se také do budoucnosti a představuje nové kapitoly svého kreativního příběhu. Symbolicky tak uzavírá jedno období své úspěšné tvorby a uvádí kolekce nábytku BOOK a váz NUEEVO, ve kterých se autoři vrací k práci se dřevem a aktualizují secesní estetiku. Zároveň nové kolekce zhodnocují jejich zkušenosti v designu a souvisí s právě vydanou knihou LLEV SHOWCASE dokumentující jeho dosavadní kariéru.

Publikace vznikla jako obraz cesty dvou lidí, pro které je designérská pro- fese splněným snem. Je to návod k tomu, co se stane, když vytrvale děláte to, čemu věříte a protože vás práce baví. Kniha zahrnuje teoretickou část z pera respektovaných a vážených teoretiků designu a formou „nekonečného“ roz- hovoru s autory popisuje historii studia v čase rozkvětu českého designu na počátku 21. století. Ucelený souhrn produktového portfolia je rozšířen o souvislosti, přesahy a vizuální svět autorské dvojice Marcela a Evy Mochalových.

Kolekcí nábytku BOOK se symbolicky navrací ke dřevu, které používali ve svých začátcích. Design nábytku výrazně ovlivnil použitý materiál Baubuche, který je díky svým jedinečně pevným vlastnostem deskovým materiálem budoucnosti. Vzhled textury materiálu připomíná stránky knižního bloku a podtrhuje výstavu, která prezentuje také nově vydanou knihu.

Kolekci nábytku BOOK
tvoří strohý dlouhý stůl a lavice. Oba kusy nábytku navazují na téma „Nekonečného rozhovoru, který je uveden v knize. Součástí kolekce je také knihovna jako logický kus nábytku pro knihu, kterou představí na Designbloku 2019. Konstrukčním prvkem nábytku BOOK je „otevřena kniha“, která symbolicky otevíra naší minulost, představuje aktuální projekty studia a tím pádem uzavírá jednu z našich kapitol. BOOK je o funkčnosti a charakteristickém detailu odkrytých vrstev „sklářským fazetovým brusem do dřeva. BOOK je unikátní ukázka toho, co se stane, když se designem znázorní pouze neuvěřitelná pevnost materiálu Baubuche v jeho délce na všech kusech nábytku.

Kolekce váz NUEVO 
navazuje na historický sloh Art Nouveau. Vázy jsou dekorovány 100 let známou secesní technikou irisování, kterou jsme aplikovali na plochy mnohaúhelníkových tvarů.

Přijďte navštívit studio LLEV 17.-21.10. do Openstudia na Výstaviště Praha.

16. 10. 2019

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Rozumím