menu
Generální partnerGenerální partner

Designblok
Prague International Design Festival
7. – 11. 10. 2020
Klášter svatého Gabriela

Diploma Selection Designbloku s vítěznou návrhářkou Henriettou Tilanus

 

 

Vítězka prestižní soutěže Lichting supported by G-Star, která každoročně oceňuje nejlepšího diplomanta v Holandsku, se v roce 2013 jmenuje Henriette Tilanus a chystá se do Prahy, kde představí svou vítěznou kolekci.  Absolventka Artez Institute of the Arts v Arnhemu zvítězila s kolekcí “Ať se prach zabydlí”. Kolekce byla inspirovaná lady Edith Sitwell, spisovatelkou, která byla ve dvacátých letech velmi excentrickou umělkyní s vyostřeným smyslem pro drama. Henriette si představovala Edith, jak doposud sídlí ve svém romantickém domě, občas se projde zahradou a na celý výjev pomalu padá prach. 

 

“Studovala jsem její portrét od Cecil Beaton, kde je vyobrazená  i její zahrada. Začala jsem experimentovat s látkami, výšivkami z plastu, ručními kresbami na látku, našíváním pletených částí. Experimenty s látkami jsem přetavila do ženské kolekce.” 

 

Kolekce je moderní ale excentrická, originální ale přímočará, nositelná a současná. My ji uvidíme spolu s dalšími vybranými diplomovými pracemi od evropských návrhářů v Diploma Selection v sobotu 12. října od 15:00 v kostele sv. Šimona a Judy. 

 

Více info zde.

 

25. 9. 2013

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Rozumím