menu
Generální partnerGenerální partner

Designblok
Prague International Design Festival
7. – 11. 10. 2020
Gabriel Loci

Vitra Hub pro svět generace Y

Švýcarská značka Vitra na Designbloku otevírá experimentální instalaci Vitra Hub. V jednom prostoru se v ní potkávají značky Vitra, Radio 1 a Ambiente, aby na vlastní kůži vyzkoušeli poslední teze o práci v 21. století. Ústředním prvkem celé instalace je stůl Hack a židle Allstar od hvězdného německého designéra Konstantina Grcice. 


Stůl Hack navrhl Konstantin Grcic pro Vitru poté, co procestoval řadu cyber laboratoří a hubů nejprogresivnějších firem současnosti. Systém společné práce a soužití zkoumal i v ateliérech studentů. Práce, která se již neodehrává v kanceláři, za stejným stolem každý den, ale je synonymem kreativity a prolíná se s životním stylem i osobním prostorem se stala jeho základní inspirací. Stůl Hack je opatřen kolečky a má polohovatelnou horní desku, díky které se ze stolu snadno stane DJ pult, kuchyňská linka i postel, dá se jednoduše složit a rychle přemístit kamkoliv. Prostor, který byl ještě ráno studiem mladých designérů je večer připraven pro společnou večeři či party. Pokud se zítra rozhodnete jít dál, prostě jen zavřete bednu a jdete dál. Doma jste tak kdykoliv a kdekoliv. Stůl Hack doplňují v instalaci židle Allstar, které rovněž pro značku navrhl Grcic a jsou charakteristické svým dynamickým designem a hravými barvami.


Celý týden bude Vitra Hub vonět jídlem, znít hudbou a také se zde bude vymýšlet a tvořit. Své ateliéry si do Vitra Hubu na týden Designbloku přemístili studenti UMPRUM, DJs Radia 1 i skvělí kuchaři z A-studia Ambiente, kteří budou experimentovat, testovat suroviny a vymýšlet nová jídla. „A-studio vytvoří pop-up přímo v instalaci Vitra Hub. Každý den si určíme téma a v jeho rámci budeme vytvářet úplně nová jídla, která budou zaměstnávat více smyslů než jen chuť," vysvětluje kreativní kuchařka Ambiente Jana Bilíková. Vše je samozřejmě otevřené pro návštěvníky, kteří se tak stanou součástí komunity hledající novou tvář společného života. Budou moci v prostoru Vitra Hub ochutnávat, zkusit hrát jako skuteční DJs nebo vidět, co obnáší práce designérů. 

 
Instalaci Vitra Hub navrhli Roman Kvita a Stanislav Holý ve spolupráci s Monikou Matějkovou, Lenkou Svatošovou a Markem Šilpochem jako simulaci přirozeného prostředí současné městské komunity. Vitra Hub je experimentální laboratoří svobodného života, která představuje pracovní prostředí budoucnosti a zve své návštěvníky do světa generace Y, která vyrostla s tabletem v ruce. Bez závislosti na jediném místě se dokáže usadit takřka kdekoliv a v komunitě blízkých přátel vytvářet svět podle vlastních představ.

27. 10. 2015

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Rozumím