menu
Generální partnerGenerální partner

Designblok
Největší výstava designu v Praze
6. – 10. 10. 2021

Vychází Designblok book 2016

Vychází Designblok book 2016

Pražský týden designu a módy vydává publikaci Designblok book, která mapuje jeho osmnáctý ročník. Kniha je mozaikou zachycující obrazovou a myšlenkovou koláž aktuálních proudů v současném designu. Vydání doprovodí výstava fotografií Michaely Karáskové z Designbloku 2016, která proběhne v knihkupectví NG – Koenig BOOKS od 2. do 19. února 2017.

Designblok book 2016 je koláž vystavěná na základě konkrétních prací více než stovky progresivních designérských studií, které své projekty představili na letošním Designbloku. Mozaika, která návštěvníka seznámí se světem současného designu prostřednictvím tvůrců, postřehů, inspirací a myšlenek. Publikace je koncipovaná jako skicák či inspirační zdroj. Bez kategorizace či pevného členění je možné jí procházet všemi směry jako osobitou koláží a vždy znovu a znovu něco objevovat.

Na publikaci spolupracovali autor konceptu a editor Jiří Macek, grafická designérka Martina Černá a fotografka Michaela Karásková, která je autorkou většiny fotografií vzniklých přímo pro Designblok book 2016.

Ráda trávím čas s inspirativními lidmi. Ráda jim naslouchám a získávám tak nové, rozmanité pohledy na svět. Každý z designerů jakoby byl vědcem a filozofem vlastního směru bádajícím nad způsobem uchopení světa. Baví mě sledovat lidi, kteří jsou pro něco zapálení. Baví mě toto zapálení dokumentovat. Portrétování je pro mě výzva jestli zapálení spojené s charakterem člověka dokážu do fotky přenést. Když se to povede, jsem neskutečně šťastná,“ říká fotografka Michaela Karásková.

Výstava fotografií z publikace proběhne v knihkupectví NG – Koenig BOOKS ve Veletržním paláci, kde se návštěvníkům představí rozdílné formáty i způsoby adjustace vytvářející jednotící svět fotografovaného světa designu. 

2. 2. 2017

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Rozumím