menu
Generální partnerGenerální partner

Designblok
Největší výstava designu v Praze

Výstavu Manifest v Colloredo-Mansfeldském paláci můžete navštívit až do 4. listopadu

Výstava Manifest, která byla otevřena u přležitosti oslavy dvacetileté historie Designblok v Colloredo-Mansfeldském paláci potrvá až do 4. listopadu 2018. 

Výstava Manifest představuje odlišné přístupy procesu navrhování objektů i samotné úloze designéra. Z  českých autorů se zapojil Maxim Velčovský s  dílem ze zlatých plechovek, Eva Eisler vytvořila upcyklované světlené objekty, Petr Babák s  instalací, ve které si hodíte knihou, OKOLO mapuje obraz českého designu v zahraničí. Výstava Manifest přizvala k  vytvoření speciálních instalací pro příležitost oslavy české designéry, kteří se s  Designblokem protínají již řadu let jako je studio deFORMZORYA nebo dvojice Plecháč Wielgus 

Speciální instalaci Cosmocake představil Jaime Hayon, hlavní zahraniční host dvacátého ročníku, který patří ke světové špičce současného designu a pracuje pro prestižní klienty jako Cassina, Moooi, nebo Lladró. „Design pro mě znamená přinášení kvality a vážné legrace do každého z mých návrhů. Co tím myslím? Není to humor pro humor. Jen chci vnést do života lidí, kteří užívají mnou navržené předměty, potěšení. Také miluji okamžik objevu. Ten se projevuje dvěma způsoby. Za prvé objevuji nové způsoby výroby a možnosti materiálů a za druhé skoro pořád cestuji, a tak se seznamuji s novými kulturami a názory. Ideální potom je, když uživatel mých výrobků skrz ně také objeví něco pro sebe,“ vysvětlil Hayon.  

Starobylý palác v centru Prahy dále uvadí tvorbu holandské desigérky Ineke Hans, rakouského dua chmara.rosinke, studia francouzsky Marléne Huissoud nebo Jorge Penadése ze Španělska.  

 Otevírací doba je každý den od 9 - 21h.

30. 10. 2018

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Rozumím