menu
Generální partnerGenerální partner

Designblok
Prague International Design Festival

Místa Designbloku

Hlavním výstavním domem Designbloku je Výstaviště Praha Holešovice. V rámci areálu Výstaviště se otevírají čtyři specializované prostory. Openstudio – prostor pro designéry, školní ateliéry a studenty, Superstudio – prostor pro výrobce, Designerie – centrální hala s instalací českých tvůrců a Art house – prostor pro sběratelský design. Další instalace jsou umístěny na venkovní ploše Výstaviště. Celková výstavní plocha Designbloku je cca 14000 m².

Do Designbloku se zapojuje také celá řada galerií, výstavních prostor a showroomů po celé Praze a otevírají se speciální instalace ve městě.

 

Openstudio

Průmyslový palác, levé křídlo, Výstaviště Praha Holešovice, Praha 7

Openstudio, kreativní laboratoř současného designu, je určeno pro výstavy designérů, studií, školních ateliérů a studentů. Primárně se jedná o výstavy prototypů a malosériové výroby bez komerčního výrobce. V Openstudiu se prezentuje zhruba dvě stě českých a zahraničních tvůrců. Součástí Openstudia je i výstava Designblok Diploma Selection, výběrová přehlídka nejlepších evropských diplomových prací. Prostor zde má i další podpůrný program Designbloku – Designblok Talent Display vystavující české studenty v kurátorské selekci. Součástí Openstudia je i přednášková platforma Reflex Stage, kde se každý den konají přednášky, workshopy a prezentace designérů.  V Openstudiu se prezentují produktoví designéři, módní návrháři, designéři šperku, grafičtí designéři a ilustrátoři. Většinu produktů je možné si na místě zakoupit za speciální designblokové ceny.  

Jste designér, studio nebo škola a chcete se představit v Openstudiu? Jste diplomant a chcete se přihlásit od mezinárodní soutěže Diploma Selection, jste student designu a chcete se přihlásit do Designblok Talent Display? Potom se přihlaste se do výběrového řízení - Openstudio a podpůrné projekty pro mladé talenty má na starosti Alžběta Gabrielová. 

Openstudio


  Superstudio

  Průmyslový palác, pravé křídlo, Výstaviště Praha Holešovice, Praha 7

  Superstudio Designbloku představuje novinky českých a světových výrobců, prezentujících produkty vzniklé ze spolupráce se špičkovými designéry. Představují se zde všechny oblasti designu, především však nábytek, svítidla a bytové doplňky. V Superstudiu se prezentuje vždy více než 70 vybraných výrobců. 

  V Superstudiu je také umístěna platforma Hospodářské noviny Stage, supported by CzechTrade, na které se odehrává každý den Designbloku doprovodný program přednášek a diskuzí. 

  Pokud máte zájem o účast v Superstudiu Designbloku, přihlaste se do výběrového řízení. Superstudio má na starosti Jan Makalouš.

  Superstudio


   Designérie

   Průmyslový palác, střední hala, Výstaviště Praha Holešovice, Praha 7

   Krajina zážitků nazvaná Designérie je ústředním prostorem Desingbloku. Designérie vzniká na dané téma Designbloku a je vytvářena českými designéry a architekty. Návštěvníkům nabízí interaktivní instalace, její součástí je i Garden Stage, kde se odehrávají módní přehlídky Designbloku a každý den další doprovodný program. 

   Do prostor Designérie se nelze přihlásit.

   Designérie


    Art House

    Lapidárium, Výstaviště Praha Holešovice, Praha 7

    Prostor Art House je určen pro výstavy sběratelského designu. V kurátorském výběru se zde představují čeští i zahraniční designéři a umělci, někteří sólově, jiní ve spolupráci se galerií. Součástí Art House je i výstava uměleckého designu k ústřednímu tématu Designbloku.

    Do prostor Art House se nelze přihlásit.

    Art House


     Město

     Galerie, pop-up shopy a showroomy v Praze

     Designbloku se tradičně účastní desítky galerií, výstavních prostor a showroomů po celé Praze, které připravují pro návštěvníky po dobu Designbloku program a speciální akce. Výstavy ve svém vlastním prostoru nabízejí módní značky, pop-up shopy, šperkaři, nově otevřené showroomy s nábytkem, ale také pražské umělecké školy, které vystavují ve svém prostoru práce absolventů a studentů. Účastní se i muzea, která design vystavují a sbírají. Všechny účastníky najdete na Mapě.

     Pražské ulice zaplní také venkovní instalace v podání českých designérů. Exteriérové objekty navržené předními českými designéry a architekty speciálně pro Designblok najdete na Václavském náměstí nebo Na Příkopech.

     Pokud se chcete zúčastnit ve výstavním prostoru ve městě, přihlaste se do výběrového řízení. Kontaktní osobou je Michaela Juřenčáková.

     Město


      Mapa

      Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

      Rozumím