menu
Generální partnerGenerální partner

Místa Designbloku

Hlavním výstavním domem Designbloku je Výstaviště Praha Holešovice.  V rámci areálu Výstaviště se otevírají čtyři specializované prostory. Openstudio – prostor pro designéry, školní ateliéry a studenty, Superstudio – prostor pro výrobce, Designerie – centrální hala s instalací českých tvůrců a Art house – prostor pro sběratelský design. Další instalace jsou umístěny na venkovní ploše Výstaviště. Celková výstavní plocha Designbloku je cca 14000 m2.

Do Designbloku se zapojuje také celá řada galerií, výstavních prostor a showroomů po celé Praze a otevírají se speciální instalace ve městě.

 

Openstudio

Průmyslový palác, levé křídlo, Výstaviště Praha Holešovice, Praha 7

Openstudio, kreativní laboratoř současného designu, je určeno pro výstavy designérů, studií, školních ateliérů a studentů. Primárně se jedná o výstavy prototypů a malosériové výroby bez komerčního výrobce. V Openstudiu se prezentuje zhruba dvě stě českých a zahraničních tvůrců. Součástí Openstudia je i výstava Designblok Diploma Selection, výběrová přehlídka nejlepších evropských diplomových prací. Prostor zde má i další podpůrný program Designbloku – Designblok Talent Display vystavující české studenty v kurátorské selekci. Součástí Openstudia je i přednášková platforma Reflex Stage, kde se každý den konají přednášky, workshopy a prezentace designérů.  V Openstudiu se prezentují produktoví designéři, módní návrháři, designéři šperku, grafičtí designéři a ilustrátoři. Většinu produktů je možné si na místě zakoupit za speciální designblokové ceny.  

Jste designér, studio nebo škola a chcete se představit v Openstudiu? Jste diplomant a chcete se přihlásit od mezinárodní soutěže Diploma Selection, jste student designu a chcete se přihlásit do Designblok Talent Display? Potom se přihlaste se do výběrového řízení - Openstudio a podpůrné projekty pro mladé talenty má na starosti Michaela Juřenčáková. 

Openstudio


  Superstudio

  Průmyslový palác, pravé křídlo, Výstaviště Praha Holešovice, Praha 7

  Superstudio Designbloku představuje novinky českých a světových výrobců, prezentujících produkty vzniklé ze spolupráce se špičkovými designéry. Představují se zde všechny oblasti designu, především však nábytek, svítidla a bytové doplňky. V Superstudiu se prezentuje vždy více než 70 vybraných výrobců. 

  Pokud máte zájem o účast v Superstudiu Designbloku, přihlaste se do výběrového řízení. Superstudio má na starosti  Jan Makalouš.

  Superstudio


   Designérie

   Průmyslový palác, střední hala, Výstaviště Praha Holešovice, Praha 7

   Krajina zážitků nazvaná Designérie je ústředním prostorem Desingbloku. Designérie vzniká na dané téma Designbloku a je vytvářena českými designéry a architekty. Návštěvníkům nabízí interaktivní instalace, její součástí je i Garden Stage, kde se odehrávají módní přehlídky Designbloku a každý den další doprovodný program. 

   Do prostor Designérie se nelze přihlásit.

   Designérie


    Art House

    Lapidárium, Výstaviště Praha Holešovice, Praha 7

    Prostor Art House je určen pro výstavy sběratelského designu. V kurátorském výběru se zde představují čeští i zahraniční designéři a umělci, někteří sólově, jiní ve spolupráci se galerií. Součástí Art House je i výstava uměleckého designu k ústřednímu tématu Designbloku.

    Do prostor Art House se nelze přihlásit.

    Art House


     Město

     Galerie, pop-up shopy a showroomy v Praze

     Designbloku se tradičně účastní desítky galerií, výstavních prostor a showroomů po celé Praze, které připravují pro návštěvníky po dobu Designbloku program a speciální akce. Výstavy ve svém vlastním prostoru nabízejí módní značky, pop-up shopy, šperkaři, nově otevřené showroomy s nábytkem, ale také pražské umělecké školy, které vystavují ve svém prostoru práce absolventů a studentů. Účastní se i muzea, která design vystavují a sbírají. Všechny účastníky najdete na Mapě.

     Pražské ulice zaplní také venkovní instalace v podání českých designérů. Exteriérové objekty navržené předními českými designéry a architekty speciálně pro Designblok najdete na Václavském náměstí nebo Na Příkopech.

     Pokud se chcete zúčastnit ve výstavním prostoru ve městě, přihlaste se do výběrového řízení. Kontaktní osobou je Michaela Juřenčáková. .

     Město


      Mapa

      Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

      Rozumím