menu
Generální partnerGenerální partner

Designblok
Prague International Design Festival
7. – 11. 10. 2020
Gabriel Loci

Designblok 2020 se tento rok uskuteční od 7. 10. do 11. 10. 2020 v unikátním historickém prostoru Gabriel Loci, který je kulturní památkou už od roku 1964. Areál se nachází v sousedství zahrady Kinských v Holečkově ulici na Smíchově.

 

Místa Designbloku

Superstudio – určené pro expozice firem, obchodů a výrobců

Openstudio – určené pro expozice designérů, škol, studií

Exteriér – určený pro expozice firem, obchodů a výrobců, ale i designérů, škol, studií v nezastřešené části Designbloku

Město/vlastní prostory – určené pro Galerie, pop-up shopy, obchody a showroomy, či jakýkoliv jiný prostor, který si pro svou prezentaci daný subjekt vybere

Art House –určený pro expozice sběratelského designu

Designerie – určená pro expozice zasvěcené ústřednímu tématu Designbloku

Módní přehlídky – určený pro prezentaci módních kolekcí českých i zahraničních návrhářů

Gastro zóny – určené pro prezentaci výrobců a prodejců občerstvení, kteří zároveň prodávají své produkty

 

MapaSuperstudio

Prostor pro expozice firem, obchodů a výrobců

Nachází se v suterénu, přízemí a prvním patře Gabriel Loci (Holečkova 106/10, 150 00 Praha 5).

Superstudio Designbloku představuje novinky českých a světových výrobců prezentujících produkty vzniklé ze spolupráce se špičkovými designéry. Představují se zde všechny oblasti designu, především však nábytek, svítidla a bytové doplňky. V Superstudiu se prezentuje vždy více než 80 vybraných subjektů.

V Superstudiu je také umístěna platforma Hospodářské noviny Stage. Každý den na ní probíhá bohatý doprovodný program v podobě přednášek, diskuzí, prezentací výrobců, prodejců a projektů.

Pokud máte zájem o účast v Superstudiu Designbloku, přihlaste se do výběrového řízení. Superstudio má na starosti Jan Makalouš.Openstudio

Prostor pro expozice designérů, škol, studií

Nachází se v druhém a třetím patře Gabriel Loci (Holečkova 106/10, 150 00 Praha 5).
Openstudio Designbloku, kreativní laboratoř současného designu, je určeno pro výstavy designérů, studií, školních ateliérů a studentů. Primárně se jedná o výstavy prototypů a malosériové výroby bez komerčního výrobce. V Openstudiu se prezentuje zhruba dvě stě českých a zahraničních tvůrců. Jedná se zejména o produktové designéry, módní návrháře, designéry šperku, grafické designéry a ilustrátory.

Součástí Openstudia je i výstava Designblok Diploma Selection, výběrová přehlídka nejlepších evropských diplomových prací. Prostor zde má i další podpůrný program Designbloku – Erste Premiere Talent Display vystavující české studenty v kurátorské selekci. 
V Openstudiu se nachází i přednášková platforma Reflex Stage, kde se každý den konají přednášky, workshopy a prezentace designérů.  
Jste designér, studio nebo škola a chcete se představit v Openstudiu? Jste absolventem umělecké školy a chcete se přihlásit do mezinárodní soutěže Diploma Selection v kategorii produktový či módní design? Přihlaste se do výběrového řízení. Openstudio má na starosti Alžběta Gabrielová.

 Exteriér

Prostor pro expozice firem, obchodů a výrobců, ale i designérů, škol a studií.

Nachází se v nezastřešené části areálu Gabriel Loci (Holečkova 106/10, 150 00 Praha 5).

Exteriér Designbloku slučuje expozice Superstudia a Openstudia.

Pokud máte zájem o účast v tomto prostoru, před zasláním přihlášky je nutná konzultace s Janem Makaloušem, který má prostor na starosti.Město / vlastní prostory

Galerie, pop-up shopy, obchody a showroomy či jakýkoliv jiný prostor, který si pro svou prezentaci daný subjekt vybere a který je jím produkován a užíván na základě příslušného samostatného právního titulu.

Nachází se hlavně v Praze, ale i v dalších městech ČR. Všechny účastníky najdete na Mapě.

Designbloku se tradičně účastní desítky galerií, výstavních prostor a showroomů po celé Praze, které připravují pro návštěvníky po dobu Designbloku program a speciální akce. Výstavy ve svém vlastním prostoru nabízejí módní značky, pop-up shopy, šperkaři, showroomy, ale také pražské umělecké školy, které vystavují práce absolventů a studentů. Účastní se i muzea, která design vystavují a sbírají. Všechny účastníky najdete na Mapě.

Pokud se chcete zúčastnit ve výstavním prostoru ve městě, přihlaste se do výběrového řízení. Kontaktní osobou je Jan Makalouš.

Město / vlastní prostory


  Art House

  Prostor pro expozice sběratelského designu.

  Nachází se v Národopisném muzeu v Letohrádku Kinských (Kinského zahrada 98, 150 00 Praha 5)

  Prostor Art House je určen pro výstavy sběratelského designu. V kurátorském výběru se zde představují čeští i zahraniční designéři a umělci, někteří sólově, jiní ve spolupráci s galerií. Součástí Art House je i výstava uměleckého designu k ústřednímu tématu Designbloku. 

  Kontaktní osoba je Alžběta Gabrielová.  Designerie

  Ústřední prostor Designbloku

  Nachází se v přízemí Gabriel Loci (Holečkova 106/10, 150 00 Praha 5).

  Krajina zážitků nazvaná Designerie je ústředním prostorem Designbloku. Designerie vzniká na dané téma Designbloku a je vytvářena českými designéry a architekty. Návštěvníkům nabízí interaktivní instalace. 
  V Designerii je umístěna Garden Stage na které probíhá každý den doprovodný program. Slavnostní zahájení, módní přehlídky, koncerty i předávání cen Designboku.

  Do prostor Designerie se vystavující přihlašuje až po předešlé domluvě s Janem Makaloušem.  Módní přehlídky

  Prostor pro prezentaci módních kolekcí českých i zahraničních návrhářů.

  Módní přehlídky Designbloku nabízí prostor pro prezentaci módních kolekcí českých i zahraničních návrhářů.                                              

  K prezentaci na módní přehlídce se lze přihlásit až po předešlé domluvě s Alžbětou Gabrielovou.  Gastro zóny

  Prostor pro prezentaci výrobců a prodejců občerstvení, kteří zároveň prodávají své produkty.

  Místa s občerstvením se nachází v celém areálu Gabriel Loci (Superstudio, Openstudio, Designerie, Exteriér).

  Gastro zóny Designbloku jsou určeny k prezentaci firmy/obchodu/bistra/restaurace/food trucku a prodeji občerstvení. Kontaktní osoba je Jan Makalouš.  Mapa

  Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

  Rozumím