menu
Generální partnerGenerální partner

Designblok
Prague International Design Festival
Výstaviště Praha Holešovice
17. – 21. 10. 2019

Program

 

Garden Stage najdete v Designérii ve střední hale Průmyslového paláce

Hospodářské noviny Stage supported by CzechTrade najdete v Superstudiu, tedy pravém křídle Průmyslového paláce

Reflex Stage najdete v Openstudiu, tedy v levém křídle Průmyslového paláce. 

 

 

Středa 16. 10.

19:00 Slavnostní zahájení, módní přehlídka Terezy Rosalie Kladošové, Garden Stage


Čtvrtek 17. 10.

11:00 CzechTrade I DESIGN PRO EXPORT, Itálie jako tradiční udavatel trendů – branding značky v zahraničí (ředitel zahraniční kanceláře CzechTrade Milán a hosté), Hospodářské noviny Stage
12:00 Vysoká škola umělecko-průmyslová, Studiolo Robotico R.U.R., Reflex stage
13:00 Výstaviště: Jeho budoucnost, (Tomáš Hübl), Hospodářské noviny Stage
14:00 Univerzita umění a designu Moholy-Nagy v Budapešti, Utváření budoucnosti, Reflex stage
15:00 Brokis, Světlo v budoucnosti (Lucie Koldová), Hospodářské noviny Stage
16:00 Pieke Bergmans, přednáška zahraničního hosta , Reflex stage
16:30 Hospodářské noviny: Jak se křísí legendy, (šéfredaktorka Proč ne?! Aneta Šaferová a hosté), Hospodářské noviny Stage
17:30 Moon Gallery, přednáška prof. Bernarda Foinga, Reflex stage
18:00 Hansgrohe, Designová autentičnost AXOR MyEdition (Andreas Diefenbach), Hospodářské noviny Stage
18:30 burki&com, Největší přání, taneční představení, Garden Stage
19:00 Reflex, Budoucnost práce – Nahradí nás roboti? (Veronika Bednářová, host: pedagog Michal Pěchoušek), Reflex stage
19:30 Konsepti+Moroso, Vyprávění v současném designu (Johannes Torpe), Hospodářské noviny Stage
20:00 Mutanti hledaj východisko, koncert, Garden Stage


Pátek 18. 10.

10:00 Tonlab 0.2.:, Workshop, Designblok Event Lounge
11:00 Bomma, Jak vznikají nové BOMMA kolekce (Václav Mlynář), Hospodářské noviny Stage
12:00 Kranen/Gille, přednáška zahraničního hosta, Reflex stage
13:00 CzechTrade I DESIGN PRO EXPORT, Jak zazářit ve Velké Británii – branding značky v zahraničí (ředitel zahraniční kanceláře CzechTrade Londýn Clartés Bohemia), Hospodářské noviny Stage
14:00 Jakub Berdych Karpelis, přednáška designéra , Reflex stage
14:15 Rückl, Nová kolekce Rückl a její woodyallenovský Robot (Rony Plesl), Hospodářské noviny Stage
15:00 Křehký, Vývoj značky a novinky (Jana Zielinski, Jiří Macek, Ineke Hans, Michal Bačák), Hospodářské noviny Stage
16:00 Ramona Salo, Alexander Schul, moderovaná diskuze vítězů Diploma Selection 2018, moderuje: Agnieszka Jacobson, Reflex stage
16:30 Hospodářské noviny: Jaký je vztah mezi uměním a byznysem?, (Tomáš Sedláček a hosté), Hospodářské noviny Stage
17:30 Savvas Laz, přednáška zahraničního hosta , Reflex stage
18:00 Lasvit, Jak se stát globálním hráčem (Maxim Velčovský, Aleš Stýblo), Hospodářské noviny Stage
18:30 Konference Vitra: Desk Is Dead, Jay Osgerby, Nora Fehlbaum, Jiří Zavadil, Adam Štěch, Garden Stage
19:00 Reflex, Budoucnost měst – Proč se u nás nedaří stavět pro lidi? (Marek Stoniš, host: Vít Máslo), Reflex stage
19:30 R/FRM: Propojení přírody a nových technologií, (Jan Tůma, Jindřich Ráftl), Hospodářské noviny Stage


Sobota 19. 10.

10:00 Tonlab 0.2.:, Workshop, Designblok Event Lounge
10:30 Václav Jirásek, Představení 18 svazků knihy Cars, přednáška fotografa, Reflex stage
11:00 CzechTrade I DESIGN PRO EXPORT, YEDOO do budoucnosti – design kol a koloběžek Jaroslava Juřicy; Studio Herrmann&Coufal o výhodách Adresáře designer, Hospodářské noviny Stage
12:00 Edina Andrási, přednáška zahraničního hosta , Reflex stage
12:00 Moon Gallery, Workshop: Jak dopravit ledovec na Měsíc?, Designblok Event Lounge
12:30 designcité+, Architektura (nejbližší) budoucnosti (Richard Vodička), Hospodářské noviny Stage
13:30 Módní přehlídka finalistů Diploma Selection 2019, Dylan Westerweel, Britt Liberg, Joline Kwakkenbos, Liu Hong Quan, Garden Stage
14:00 Simona Janišová, přednáška zahraničního hosta , Reflex stage
14:00 Tonlab 0.2.:, Workshop, Designblok Event Lounge
14:30 hideandseek, Architektura budoucnosti (Hynek Medřický, Eduard Česnek, Martin Kožnar), Hospodářské noviny Stage
15:00 Módní přehlídka finalistů Diploma Selection 2019, Barbora Procházková, Michaela Čapková, Alex Werth & Hannes Muehleiss , Garden Stage
16:00 Lisa Wolf, Mario Karner, dnáška zahraničních hostů , Reflex stage
16:30 Módní přehlídka finalistů Diploma Selection 2019, Pietro Fadda, Nikki Noij & Dafne Noij, Leila El Alaoui, Armia Yousefi, Garden Stage
16:30 ARCHITECT+, Architektura a experiment (Jan Šépka, Tomáš Rousek, Tomáš Žáček, Michal Kutálek), Hospodářské noviny Stage
17:30 Studio Olgoj Chorchoj, Le Mans Redux, Reflex stage
18:00 Módní přehlídka finalistů Diploma Selection 2019, Nina Dekker, Daria Wierzbicka, Otilia Vieru, Weronika Pietrzak, Garden Stage
18:00 Hospodářské noviny: Průmyslový design zítřka, (Nikita Poljakov a hosté), Hospodářské noviny Stage
19:00 Reflex, Budoucnost vzdělávání – Reagují školy adekvátně na měnící se společnost? (Katka Kadlecová, host: Jan Jícha), Reflex stage
19:30 Vyhlášení cen Diploma Selection 2019, Garden Stage
20:00 Módní přehlídka Ramona Salo Myrseth, vítězka Diploma Selection 2018, Garden Stage
20:30 Slavnostní vyhlášení, Ceny Designbloku 2019, Garden Stage


Neděle 20. 10.

11:00 Future Conference, Rossana Orlandi, Pavla Gomba, Tulga Beyerle, Andrea Běhounková, Pavel Zahradníček, Garden Stage
12:00 Elixír do škol, Workshop: Fyzikální hudební nástroje v akci (Marie Nocarová, Jaromír Schäffer), Designblok Event Lounge
14:00 Tereza Rosalie Kladošová, přednáška designéra , Reflex stage
15:00 CzechTrade I DESIGN PRO EXPORT, Design jako způsob jak ovlivňovat chování lidí a jejich ohleduplnost k životnímu prostředí. Koncept firmy Plastia, Hospodářské noviny Stage
16:00 ZORYA, přednáška designérského dua , Reflex stage
16:30 Hospodářské noviny: Česko budoucnosti a nové obzory, (šéfredaktor HN, Martin Jašminský, a hosté), Hospodářské noviny Stage
17:00 Módní přehlídka Erste Premier Talent Display, Karolína Čechová, Natálie Nepovímová, Agáta Seeháková, Garden Stage
17:30 Vrtiška/Žák, přednáška designérského dua , Reflex stage
18:00 Asociace společenské odpovědnosti, Barva roku? Udržitelná! (Lucie Mádlová a hosté), Hospodářské noviny Stage
18:30 Módní přehlídka Tomasz Armada, Garden Stage
19:00 Reflex, Jak se prosadit v měnícím se kulturním světě? (Marek Gregor, host: Jaroslav Róna), Reflex stage
19:30 FRESHLABELS, Udržitelná budoucnost v módě (Matěj Fedorišin a host), Hospodářské noviny Stage
20:00 Módní přehlídka DZHUS, Garden Stage


Pondělí 21. 10.

11:00 CzechTrade I DESIGN PRO EXPORT, Udržitelný design, inovativní materiály a použití v praxi. Workshop a prohlídka vzorků z Knihovny matériO Prague, Hospodářské noviny Stage
12:00 BYLINA, filozofie značky, Reflex stage
13:00 Agemon OS, Voda a její úspora s využitím high-tech technologií (Tomáš Rolínek), Hospodářské noviny Stage
14:00 Klemens Schillinger, přednáška zahraničního hosta, Reflex stage
15:00 Hospodářské noviny: Budoucnost politické kultury v Česku, (Petr Honzejk a hosté), Hospodářské noviny Stage
15:30 Elixír do škol, Workshop: Nevšední fyzikální hrátky (Vít Boček), Designblok Event Lounge
16:00 DECHEM, přednáška designérského dua, Reflex stage
16:30 ARCHITECT+, Materiály pro budoucnost (Jana Margoldová, Martin Wolf, Lada Vyvialová), Hospodářské noviny Stage
17:30 Ateliér užité fotografie 2 UMPRUM, diskuze o současné užité fotografii (Václav Jirásek, Štěpánka Stein a hosté) , Reflex stage
19:00 Slavnostní zakončení, vyhlášení hlavní ceny Designbloku, Speciální host: NADOTEK by Liběna Rochová a Musa, tanečně-oděvní performance, Garden Stage

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Rozumím