menu
Generální partnerGenerální partner

Designblok
Největší výstava designu v Praze

Jak se přihlásit

Přihlášky Designblok 2020

Přihlášky pro rok 2020 byly již 14.6. 2020 uzavřeny.

V případě Vašeho zájmu o účast, kontaktujte příslušného projektového manažera.

 

Vystavující jsou na Designbloku rozděleni do několika kategorií (Forma účasti) podle svého zaměření a umístění:

Vystavující se může přihlásit do prostor:

Superstudio – prostor pro expozice firem, obchodů a výrobců

Openstudio – prostor pro expozice designérů, škol, studií

Exteriér (výstavní prostor umístěný v nezastřešené části Designbloku) – prostor pro expozice firem, obchodů a výrobců, ale i designérů, škol, studií.

Město / vlastní prostory – Galerie, pop-up shopy, obchody a showroomy, či jakýkoliv jiný prostor, který si pro svou prezentaci daný subjekt vybere a který je jím produkován a užíván na základě příslušného samostatného právního titulu.

Do následujících prostor se lze přihlásit až po domluvě s příslušným manažerem:

Art House, kontaktní osoba Alžběta Gabrielová (+420 728 952 123; alzbeta.gabrielova@profilmedia.cz)

Designerie, kontaktní osoba Jan Makalouš (+420 736 515 360; jan.makalous@profilmedia.cz)

Módní přehlídky, kontaktní osoba Alžběta Gabrielová (+420 728 952 123; alzbeta.gabrielova@profilmedia.cz)

---------------------------------------------------------------------------------------

Superstudio – prostor pro expozice firem, obchodů a výrobců

Superstudio Designbloku představuje novinky českých a světových výrobců, prezentujících produkty vzniklé ze spolupráce se špičkovými designéry. Zastoupeny jsou zde všechny oblasti designu, především však nábytek, svítidla a bytové doplňky. V Superstudiu se prezentuje vždy více než 70 vybraných subjektů. 

Součástí Superstudia je i přednášková platforma Hospodářské noviny Stage, kde se každý den konají přednášky, workshopy a prezentace firem. 

Pokud máte zájem o účast v Superstudiu Designbloku, přihlaste se do výběrového řízení. Superstudio má na starosti Jan Makalouš (+420 736 515 360; jan.makalous@profilmedia.cz).

 

Openstudio – prostor pro expozice designérů, škol, studií

Openstudio Designbloku, kreativní laboratoř současného designu, je určeno pro výstavy designérů, studií, školních ateliérů a studentů. Primárně se jedná o výstavy prototypů a malosériové výroby bez komerčního výrobce. V Openstudiu se prezentuje zhruba dvě stě českých a zahraničních tvůrců, jedná se zejména o produktové designéry, módní návrháře, designéry šperku, grafické designéry a ilustrátory.

 Součástí Openstudia je i výstava Designblok Diploma Selection, výběrová přehlídka nejlepších evropských diplomových prací. Prostor zde má i další podpůrný program Designbloku – Erste Premiere Talent Display vystavující české studenty v kurátorské selekci. 

             Vystavující má možnost své produkty nabízet k prodeji.

V Openstudiu se nachází i přednášková platforma Reflex Stage, kde se každý den konají přednášky, workshopy a prezentace designérů. 

Jste designér, studio nebo škola a chcete se představit v Openstudiu? Jste absolventem umělecké školy a chcete se přihlásit do mezinárodní soutěže Diploma Selection v kategorii produktový či módní design? Přihlaste se do výběrového řízení. Openstudio má na starosti Alžběta Gabrielová (+420 728 952 123; alzbeta.gabrielova@profilmedia.cz).

 

Exteriér – prostor pro expozice firem, obchodů a výrobců, ale i designérů, škol, studií

             Exteriér Designbloku slučuje expozice Superstudia a Openstudia.

Prostor přiděluje Pořadatel po domluvě s Přihlašovatelem. Umožňuje prezentace Vystavujících, kteří svým zaměřením patří do Superstudia a Openstudia. S ohledem na velikost expozice, zaměření, či bezpečnost může být však vhodnější, aby byla expozice umístěna mimo zastřešenou výstavní část Designbloku.

Pokud máte zájem o účast v Exteriéru, ještě než se přihlásíte do výběrového řízení, kontaktujte manažera Jan Makalouš (+420 736 515 360; jan.makalous@profilmedia.cz), který má Exteriér na starosti.

Město / vlastní prostory (prostory jsou umístěny mimo areál kláštera sv. Gabriela) – Galerie, pop-up shopy, obchody a showroomy, či jakýkoliv jiný prostor, který si pro svou prezentaci daný subjekt vybere a který je jím produkován a užíván na základě příslušného samostatného právního titulu

Designbloku se tradičně účastní desítky galerií, výstavních prostor a showroomů po celé Praze, které připravují pro návštěvníky po dobu Designbloku program a speciální akce. Výstavy ve svém vlastním prostoru nabízejí módní značky, pop-up shopy, šperkaři, showroomy, ale také pražské umělecké školy, které vystavují ve svém prostoru práce absolventů a studentů. Účastní se i muzea, která design vystavují a sbírají. Všechny účastníky najdete na Mapě (odkaz).

Pokud se chcete zúčastnit ve výstavním prostoru ve městě, přihlaste se do výběrového řízení. Kontaktní osobou je Jan Makalouš (+420 736 515 360; jan.makalous@profilmedia.cz).

  Jsem prodejce občerstvení

  Prodejci občerstvení mohou nabízet svůj sortiment ve venkovním areálu (exteriér), či přímo v klášteru sv. Gabriela (interiér).

  Designblok nabízí:

  • Možnost prodeje vašich produktů (potravin, alkoholických a nealkoholických nápojů) a zároveň prezentaci vaší firmy/obchodu/bistra/restaurace/food trucku na prestižním festivalu designu.
  • Bohatou účast širokého spektra návštěvníků a účastníků.
  • Účast přes 350 vystavujících a 48 000 návštěvníků.
  • Pronájem prostor různých velikostí v exteriéru a interiéru.
  • Garance přibližného umístění prodejního místa.
  • V ceně nájmu je připojení k elektrické síti 3 kW (16 A/220 V). Připojení ke zdroji vody či silnějšímu připojení el. sítě je za příplatek (cena poplatku na dotaz).
  • Cena pronájmu je za celou dobu konání Designbloku od slavnostního zahájení do posledního dne (5,5 dne)

  Designblok požaduje:

  • Uhrazení celého poplatku (popř. zálohy) a podpis smlouvy do 31. 7. 2020.
  • Stálý provoz včetně kompletního sortimentu po celou otevírací dobu 7. 10. 2020 – 11. 10. 2020 od 10.00 do 21.00 (slavnostní zahájení 6. 10. 2020 od 18.00 do 22.00).
  • Vzájemnou shodu nad sortimentem a cenami.
  • Kvalitní a kultivovanou prezentaci s ohledem na zaměření festivalu designu.
  • Zákaz používání jednorázových plastů.
  • Zákaz prodeje piva, kávy, destilátů (vyjma produktů partnerů a oficiálních dodavatelů Designbloku)
  • Slevu na občerstvení pro nejužší tým pořadatele (10 osob) 50 %.

  Kontaktní osobou je Jan Makalouš (+420 736 515 360; jan.makalous@profilmedia.cz).

   

   

  Jan Makalouš (Superstudio, Exteriér, Město / vlastní prostory, Designerie, Gastro zóny) jan.makalous@profilmedia.cz, tel: +420 736 515 360


  Alžběta Gabrielová (Openstudio, Art House, Módní přehlídky) alzbeta.gabrielova@profilmedia.cz, tel: +420 728 952 123

   

   

   

  Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

  Rozumím