menu
Generální partnerGenerální partner

Designblok
Prague International Design Festival
7. – 11. 10. 2020
Klášter svatého Gabriela

Designérii 2019 vytvoří Lucie Koldová

Podobu hlavní výstavy letošního Designbloku navrhne designérka Lucie Koldová

Designérie, krajina zážitků, bude již počtvrté umístěna do centrálního prostoru Průmyslového paláce na pražském Výstavišti v Holešovicích.  Tato hlavní výstava se vždy váže k tématu daného ročníku. 21. ročník Designbloku ponese téma Budoucnost.

V uplynulých ročnících, kdy měl podobu Designérie na starosti designér Maxim Velčovský a Jan Rosický, hlavní architekt Designbloku, vévodila výstavě například obří socha TGM připomínající 100 let výročí Republiky a 20 let Designbloku, gigntická svítidla Slunečnice, nebo obří dort, na kterém se kromě Maxima Velčovského podílela i designérka Veronika Jiroušková.

„Designérie je hlavní výstavou Designbloku. Designér, který jí má na starosti jí vtiskne tvář, která odráží téma daného ročníku. Letošním tématem je Budoucnost. Budeme zkoumat roli designu v naší budoucnosti. Hlavní výstava je pojata jako krajina zážitků, která má návštěvníkům přiblížit svět designu a zprostředkovat práci designérů. Letošní Designérii jsme rozčlenili do několika okruhů –  jak budeme v budoucnu žít, jak budeme pracovat, hrát si, nebo odpočívat. Nebude chybět ani  interaktivní prostor pro děti. V estetice budeme pracovat i s kosmickými motivy.“ Uvedla ředitelka a kurátorka Designbloku Jana Zielinski

Lucie Koldová, která dlouhodobě figuruje jako art direktorka sklářské značky Brokis, na sebe v uplynulém roce upozornila nejen finálovou získáním titulu Designérka roku Cen Czech Grand Design, ale také impozantní instalací Das Haus, kterou navrhla pro IMM v Kolíně.

Prostor Designérie je řešen jako všeobjímající universum, ve kterém jsou zastoupeny různé oblasti lidského života a práce v jejich aktuálním stavu, a navíc bez hranic a bariér. Tyto oblasti nejsou pouze produktový design jako takový, ale prezentuji také výsledky lidského konání a kreativity v oblasti robotiky, digitalizace na straně jedné a udržitelnosti a humanitární pomoci na straně druhé. Cílem konceptu Designérie je ukázat jakýsi pomyslný odkaz budoucím generacím, který bychom v tuto chvíli zanechali. Jde jak o velmi vysoký technologický pokrok, tak o lidskou odpovědnost vůči našim potomkům. Z mého pohledu není možná spokojená budoucnost bez řádně využité minulosti“ vysvětlila Lucie Koldová.

5. 8. 2019

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Rozumím