menu
Generální partnerGenerální partner

Designblok
Největší výstava designu v Praze
6. – 10. 10. 2021

Designérii 2019 vytvoří Lucie Koldová

Podobu hlavní výstavy letošního Designbloku navrhne designérka Lucie Koldová

Designérie, krajina zážitků, bude již počtvrté umístěna do centrálního prostoru Průmyslového paláce na pražském Výstavišti v Holešovicích.  Tato hlavní výstava se vždy váže k tématu daného ročníku. 21. ročník Designbloku ponese téma Budoucnost.

V uplynulých ročnících, kdy měl podobu Designérie na starosti designér Maxim Velčovský a Jan Rosický, hlavní architekt Designbloku, vévodila výstavě například obří socha TGM připomínající 100 let výročí Republiky a 20 let Designbloku, gigntická svítidla Slunečnice, nebo obří dort, na kterém se kromě Maxima Velčovského podílela i designérka Veronika Jiroušková.

„Designérie je hlavní výstavou Designbloku. Designér, který jí má na starosti jí vtiskne tvář, která odráží téma daného ročníku. Letošním tématem je Budoucnost. Budeme zkoumat roli designu v naší budoucnosti. Hlavní výstava je pojata jako krajina zážitků, která má návštěvníkům přiblížit svět designu a zprostředkovat práci designérů. Letošní Designérii jsme rozčlenili do několika okruhů –  jak budeme v budoucnu žít, jak budeme pracovat, hrát si, nebo odpočívat. Nebude chybět ani  interaktivní prostor pro děti. V estetice budeme pracovat i s kosmickými motivy.“ Uvedla ředitelka a kurátorka Designbloku Jana Zielinski

Lucie Koldová, která dlouhodobě figuruje jako art direktorka sklářské značky Brokis, na sebe v uplynulém roce upozornila nejen finálovou získáním titulu Designérka roku Cen Czech Grand Design, ale také impozantní instalací Das Haus, kterou navrhla pro IMM v Kolíně.

Prostor Designérie je řešen jako všeobjímající universum, ve kterém jsou zastoupeny různé oblasti lidského života a práce v jejich aktuálním stavu, a navíc bez hranic a bariér. Tyto oblasti nejsou pouze produktový design jako takový, ale prezentuji také výsledky lidského konání a kreativity v oblasti robotiky, digitalizace na straně jedné a udržitelnosti a humanitární pomoci na straně druhé. Cílem konceptu Designérie je ukázat jakýsi pomyslný odkaz budoucím generacím, který bychom v tuto chvíli zanechali. Jde jak o velmi vysoký technologický pokrok, tak o lidskou odpovědnost vůči našim potomkům. Z mého pohledu není možná spokojená budoucnost bez řádně využité minulosti“ vysvětlila Lucie Koldová.

5. 8. 2019

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Rozumím