menu
Generální partnerGenerální partner

Designblok
Největší výstava designu v Praze

Předprodej vstupenek začal. Přinášíme praktické informace k návštěvě 22. ročníku Designbloku

Letošní rok je v každém ohledu mimořádný, a to se týká i organizace Designbloku. Abychom v  Gabrielu Loci zachovali maximální bezpečnost návštěvníků i vystavujících, shrnujeme praktické informace návštěvu 22. ročníku Designbloku. Informace budou aktualizovány na této stránce.

Sektory Designbloku

Pro maximální rozložení návštěvnosti do všech dnů a vzhledem k doporučení hygieniků je prostor Gabriela Loci rozdělen na několik sektorů, z nichž některé jsou placené a některé mají přístup zdarma. Dle aktuálních nařízení bude limitován počet návštěvníků v každém sektoru.

Placenými sektory jsou Sektor A (část Superstudia, část Openstudia, výstava Vášeň), Sektor B (část Superstudia, část Openstudia, Designerie. Sektory s přístupem zdarma jsou Art House v Musaionu, Kostel, Exteriér, HN Stage / Reflex Stage s doprovodným programem a Cirque. Každý ze sektorů má vlastní vchod a východ.

 

Otevírací doba a Vstupenky

Otevírací doba všech výstavních sektorů je 10:00 – 22:00 od 7. října do 11. října 2020.

Prodej vstupenek začíná 1. října 2020 na ww.goout.cz. Pro vstup do sektoru A a B je nutné zakoupit vstupenku na konkrétní den a časový slot (viz níže). Vstup do ostatních prostor je možný bez vstupenky kdykoliv v průběhu otevírací doby. Vstupenka je ve formě QR kódu a opravňuje k jednorázovému vstupu do příslušného sektoru v rezervovaném čase. Po opuštění prostoru vstupenka pozbývá platnosti.

Cena vstupenek vždy pro jeden sektor a jeden časový slot.

Dospělí

150 Kč

Studenti, ZTP, důchodci

100 Kč

Děti do 15 let včetně

50 Kč

Školy s pedagogickým dozorem      

100 Kč/osoba

Pedagogický dozor

50 Kč


Psi na Designblok bohužel nesmí. 

 

Rezervace časového slotu

Spolu se zakoupením vstupenky je nutné provést rezervaci časového slotu. Na místě v průběhu výstavy budou v prodeji pouze vstupenky na nevyčerpané kapacity aktuálního slotu. Doporučujeme proto zakoupit a rezervovat slot v rámci předprodeje.

Každý den má 5 časových slotů (viz níže), ze kterých je nutné si vybrat při zakoupení vstupenky na goout.cz. Návštěvník s platnou vstupenkou bude do prostoru vpuštěn kdykoliv v průběhu zakoupeného časového slotu, ovšem nehledě na čas příchodu bude muset sektor opustit s koncem slotu. Vstupenka je jednorázová a platí pouze na jeden den a jeden časový slot. Vstupenka je ve formě QR kódu a opravňuje k jednorázovému vstupu do příslušného sektoru.

Časové sloty pro Sektor A / B

  • 10:00 – 12:00
  • 12:30 – 14:30
  • 15:00 – 17:00
  • 17:30 – 19:30
  • 20:00 – 22:00

 

Na místě

V celém areálu Gabrielu Loci budou rozmístěné stojany s dezinfekcí.  Zároveň mezi každým slotem proběhne dezinfekci společných prostor. V této době bude prostor bez návštěvníků. Vystavující zodpovídají v době výstavy za dezinfekci a úklid vlastních expozic. Stejně tak za umístění dezinfekce, bude-li to expozice vyžadovat.

Během čekání doporučujeme dodržovat rozestupy mezi osobami alespoň 2m. Návštěvníkům doporučujeme přinést si roušky, které si jsou povinni nasadit při vstupu do vnitřních prostor Gabrielu Loci.

V prostoru výstavy budou vyvěšeny pokyny k hygienickým a bezpečnostním opatřením souvisejícím s aktuální epidemiologickou situací. Je zodpovědností každého návštěvníka, aby se při pobytu na výstavě choval ohleduplně a bezpečně. Předem děkujeme za dodržování těchto pravidel.

Nadále pracujeme s příslušnou hygienickou stanicí na opatřeních, které umožní bezpečnou návštěvu i maximální zážitek z výstavy i doprovodného programu Designbloku.

Informace na místě vám podají členové týmu v označených stejnokrojích s nápisem Staff. 

 

Bezbariérový přístup

Bezbariérový je celý sektor A a přízemí sektoru B, kde je i Designerie. Vstup pro osoby na vozíku je v zadním traktu areálu Gabriel Loci.

 

Doprava, parkování

MHD zastávka Holečkova (bus 176). Parkování v prostoru Gabrielu Loci možné není. V okolí je k dispozici placené stání dle tarifu příslušné městské části. Nejbližší kryté parkoviště je v OC Nový Smíchov.

 

Občerstvení

V každém ze sektorů Designbloku jsou k dispozici stánky s občerstvením. V Exteriéru před budovou, v sektoru A a sektoru B. Nabídka je přizpůsobená všem včetně vegetariánů.

V Sektoru A pro vás teplé i studené pokrmy a nápoje připravují Bistro 8, Fluidum Té, Kaiser Franz, Lotus Restaurant, Únětický pivovar, kavárna. V Sektoru B pak DEFIDU bakery, EXPRESS DELI, Roast & Grill Bistro, Rolls Bros., Sweet and Pepper DAYS, Vína od Krále, Únětický pivovar, kavárna. Ve venkovním prostoru můžete ochutnat pokrmy od Faencyfries, Los Churros, Rooster Sausage Gourmet, Salt "n" Pepa, kavárna.

 

Přednášky a diskuze

Designblok nabízí streaming diskuzí, které proběhnou na Hospodářské noviny Stage supported by CzechTrade / Reflex Stage s českými i zahraničními hosty. Sledovat je můžete na Facebooku nebo webu výstavy.  Program přednášek najdete na www.designblok.cz.

 

Designblok s dětmi

V letošním roce bude k dispozici prostor pro odkládání kočárků – Kočárkárna. Tento prostor je umístěn v suterénu Gabriel Loci a je volně přístupný bez vstupenky. Pořadatel nezajišťuje hlídání prostoru. Vstup HN stage a Reflex stage.

V tomto roce hlídání dětí nezajišťujeme.  

 

Nákupy

Velká část expozic v Openstudiu je prodejní, můžete tedy nakoupit přímo od designérů (platba kartou nebo hotově závisí na každém z vystavujících). Designblok shop je umístěn v přízemí sektoru B, prostor B.001. Ve venkovním prostoru je umístěn bankomat České spořitelny pro výběr hotovosti.

 

Aplikace Designbloku a katalog vystavujících

Seznam vystavujících designérů, přehledná mapa areálu i doprovodný program je vám k dispozici v mobilní aplikaci Designbloku, kterou můžete stahovat z AppStore i Google Play. Programový katalog Designbloku bude v prodeji na místě po celou dobu výstavy.

 

Sdílejte s námi váš Designblok

Pro letošní ročník používáme hashtag je #designblok20. Na Instagramu a ve Stories nás můžete označovat jako @designblok_prague – vaše příběhy budeme sdílet.

17. 9. 2020

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Rozumím