menu
Generální partnerGenerální partner

Designblok
Největší výstava designu v Praze
6. – 10. 10. 2021

Sny se plní! Tohle jsou vítězové Open Callu Můj sen

Letošní rok je plný neočekávaných zvratů a nových situací. I my jsme se proto rozhodli zapracovat na novinkách. Jednou z nich byl open call Můj sen, který podpoří částkou 33000 šuplíkové projekty. Dobré nápady, na jejichž realizace prostě dosud nebyl čas nebo finance. A teď ožijí na Designbloku! Každý ze tří projektů obdrží finanční příspěvek na realizaci 33 000 Kč a možnost představit se návštěvníkům dvaadvacátého Designbloku přímo v klášteře sv. Gabriela.

První ze splněných snů se úzce týká březnového nouzového stavu, klidného období, které proměnilo svět k nepoznání. Fotograf Vojtěch Veškrna si vysnil knihu a výstavu fotografií mapující opuštěné město, hrdiny z první linie i vřelá setkání po skončení krize.

Nikola Logosová, která v březnu získala cenu Czech Grand Design za nejlepší ilustraci, si vysnila celý svět. Barevný, tlustý atlas světa na krásném papíře a v zářivých barvách. Dětem i dospělým ukáže kulturní zvyky, odlišnosti a tradice všech zemí světa, a to v několika dílech.

Do třetice jsme se rozhodli zhmotnit sen Jiřího Krejčiříka, který navrhl projekt, který zároveň reaguje na současnou situaci v oblasti nábytkového designu. Tenhle příběh je příběh stromu v zámecké zahradě veltruského parku, který padnul vlivem povětrnostních podmínek a teď má spolu s dalšími šanci znovu ožít jako reclaimed wood - materiál pro nový nábytek.

Na všechny tři projekty se můžete těšit již 7. – 11. října 2020 na Designbloku.

18. 6. 2020

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Rozumím